„Auļiem” dziesma ar madagaskariešu dziedātāju Kilemu

„Auļiem” dziesma ar madagaskariešu dziedātāju Kilemu
F64 . Grupa "Auļi"
12-04-2013 A+ A-
Latvijas dūdu un bungu grupa „Auļi” ierakstījusi jaunu dziesmu „Tāltālu”, kas tapusi, pieaicinot madagaskariešu dziedātāju Kilemu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē grupas pārstāvji.

Kilema, kurš iepriekš Latvijā muzicējis pasaules mūzikas festivāla „Porta” viesis, piedalīsies arī „Auļu” koncertā 4. maijā koncertzālē „Palladium”.

„Esmu ļoti priecīgs par sadarbību ar „Auļiem”. Mana mūzika, kuras saknes slēpjas madagaskariešu folklorā, ir salīdzinoši meditatīvāka un maigāka. „Auļu” dinamiskums un spēks tai piešķir jaunu un aizraujošu nokrāsu,” teic Kilema. „Par mērķi esmu izvirzījis madagaskariešu mūzikas popularizēšanu, tāpēc esmu priecīgs, ka „Tāltālu” dzirdami ne tikai mūsu zemei raksturīgie instrumenti, bet arī valoda.”

Kopdarbībā tapusī dziesma būs iekļauta gaidāmajā „Auļu” albumā „Dižducis”, kas iznāks maija sākumā. Dziesmu var noklausīties grupas „Auļi” „Soundcloud” vietnē.

„Domājot par jaunā albuma formātu, kurā mūsu dziesmas būs dzirdamas plašākā mūziķu sastāvā, radās ideja, ka dziesmu „Tāltālu” atbilstoši nosaukumam varētu iedziedāt mūziķis no kādas tālākas zemes. Lieliska sakritība „Womex” izstādē Grieķijā ļāva mums iepazīties ar Kilemu, kurš neatteica piedalīties singla ierakstīšanā,” par mūziķu savstarpējo sadarbību stāsta grupas „Auļi” dalībnieks Kaspars Bārbals.

Koncerts „Palladium” vienlaikus būs gan grupas jaunā albuma „Dižducis” atvēršanas pasākums, gan grupas 10 gadu jubilejas svinības.

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt ko nebijušufolkorķestri, kurā kopā ar tautas instrumentu izpildītājiem muzicēs klasisko stīgu un pūšamo instrumentu mūziķi. Tāpat koncertā būs arī dzirdami gan etno, gan arī rokmūzikas dziedātāji.

0 komentāri

Komentāru nav