„Dokumentālists” uzvar Jaunkaledonijas filmu festivālā

„Dokumentālists” uzvar Jaunkaledonijas filmu festivālā
Publicitātes foto . Jaunkaledonijas filmu festivāla balvas
29-10-2013 A+ A-
Režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma „Dokumentālists” turpina iekarot jaunas virsotnes pasaulē: sestdien, 26. oktobrī, tā uzvarēja Jaunkaledonijas filmu festivālā, savukārt decembrī tiks iekļauta Francijas TV kanāla ARTE programmā.

„Apsveicu! Uzvarējām! Raksti relīzi: „Dokumentālists” uzvar Jaunkaledonijas filmu festivālā!” – tādu ziņu sestdien, 26. oktobrī, plkst. 15.54 režisore Inese Kļava saņēma no sava kolēģa Ivara Zviedra, kurš tobrīd atradās Jaunkaledonijā – Francijai piederošā salā Klusajā okeānā 1200 km no Austrālijas krastiem un 1700 km no Jaunzēlandes. Tur no 18. līdz 26. oktobrim norisinājās starptautisks dokumentālo filmu festivāls, kura konkursa programmai bija izvēlētas 16 filmas aptuveni no 2500 iesniegtajām. Uz galveno balvu līdztekus Latvijas „Dokumentālistam” pretendēja darbi no kinolielvalstīm Vācijas, Anglijas, Dānijas, Itālijas, Krievijas un citām valstīm; daudzas no šīm filmām apbalvotas citos ievērojamos pasaules festivālos (piemēram, konkursa programmā startēja arī nesen Rīgā – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma atklāšanā – demonstrētais Džošua Openheimera meistardarbs „The Act of Killing”). Taču žūrijas balsojums par „Dokumentālistu” bija vienbalsīgs, un noslēguma ceremonijā Ivars Zviedris no skatuves teica runu franču valodā, ieskatoties špikera lapiņā, kur ar latviešu burtiem bija uzrakstījis franču vārdu izrunu.

Savukārt festivāla laikā režisors četras reizes pēc „Dokumentālista” seansiem tikās ar filmas skatītājiem un atbildēja uz viņu jautājumiem.

Otrs pēdējā laika būtiskākais filmas „Dokumentālists” sasniegums ir izplatītāju noslēgtā vienošanās ar Eiropas kinodzīvē nozīmīgo Francijas TV kanālu ARTE – decembrī Latvijas filma tiks izrādīta prestižajā dokumentālā kinoslejā „La lucarne”.

„Dokumentālista” festivālu dzīve turpinās – jau nedēļas nogalē režisore Inese Kļava dodas uz Kanāriju salām, lai piedalītos festivālā „MiradasDoc” Tenerifē, kur filma arī iekļauta vienā no oficiālajām programmām. Arī tepat Latvijā „Dokumentālists” joprojām atrodams uz ekrāniem – 27.–29. novembrī to varēs noskatīties Smiltenes kinoteātrī, bet pastāvīgi filma pieejama „Lattelecom” interneta TV videonomā. Turklāt ap Ziemassvētkiem plānots izdot DVD ar krievu un angļu subtitriem, bonusā – filmā neiekļautas epizodes un sabiedrībā pazīstamu kultūras personību viedokļi par filmu un jautājumiem, ko tā uzdod.

Filmas autori ir režisori Ivars Zviedris un Inese Kļava, dramaturģe – Inga Ābele, producente – Aija Bērziņa.

„Dokumentālista” veidošanā sadarbojušās divas filmu studijas – „VFS Films” un Anša Epnera studija „AVE”, finansiāli atbalstījuši Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

0 komentāri

Komentāru nav