Rīgā uzstāsies britu grupa „Hurts”

Rīgā uzstāsies britu grupa „Hurts”
Publicitātes foto . Grupa „Hurts” 4. novembrī uzstāsies „Arēna Rīga”
29-10-2013 A+ A-
Nākampirmdien, 4. novembrī, „Arēnā Rīga” jaunākā albuma „Exile” tūres ietvaros uzstāsies stilīgā Mančestras grupa „Hurts”, pavēstīja koncertaģentūras „L Tips Agency” pārstāve Maija Tomkalne.

Rīgā grupa ieradīsies no Tallinas, līdzi vedot savu gaismas un skaņu aparatūru, kā arī, protams, iespaidīgu šovu, ko nodrošinās papildu mūziķi, dejotājas un dažādi video efekti.

Grupu „Hurts” 2009. gadā Mančestrā nodibināja Teo Hačkrafts (vokāls) un Adams Andersons (taustiņinstrumenti). Viņu debijas albums „Happiness” iznāca 2010. gada septembrī un drīz vien kļuva par patiesu mūsdienu sensāciju, jo seši singli no viena vienīga diska – „Wonderful Life”, „Better Than Love”, „Stay”, „Sunday”, „All I Want For Christmas Is New Year's Day” un „Illuminated” – pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva Zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna – Vācijā, kopumā iekļūstot vismaz pirmajā desmitniekā divpadsmit Eiropas valstu hitparādēs. Pārdoto kopiju skaits pārsniedz vienu miljonu.

„Hurts" ārkārtīgi veiksmīgi uzstājušies Eiropas festivālos „Rock Im Park” un „Rock Am Ring”, „Oxygen” u. c., mūsu pašu „Positivus”. 2011. gadā grupa triumfēja arī Lielbritānijas slavenajā un prestižajā Glastonberijas festivālā, kur 135 000 skatītāju aptaujā tieši viņu uzstāšanās tika atzīta par vislabāko, atstājot aiz sevis tādus grandus kā „U2”, Bejonsē un „Coldplay”. Arī NME veidotajā aptaujā „Band Of The Summer” lasītāji šo duetu atzinu par labāku nekā „Kaiser Chiefs”, „The Killers”, „My Chemical Romance” un pat „Muse”.

Šā gada 8. martā klajā nāca ilgi gaidītais „Hurts” otrais albums „Exile”, jau pirmajā nedēļā sasniedzot britu topa 9. vietu. Latvijas radio rotācijas topā singls „Miracle” vairākas nedēļas ierindojies pašā augšgalā.

Savukārt šonedēļ tika saņemts „Hurts” menedžmenta lēmums par to, kāda grupa ir vispiemērotākā visu triju Baltijas koncertu iesildīšanai. Gan visu trīs Baltijas valstu mūzikas eksperti, gan „Hurts” menedžments vienprātīgi par labākajiem atzina lietuviešu apvienību „Golden Parazyth”.

2005. gadā uzrodoties it kā no nekurienes, „Golden Parazyth” ātri vien kļuva par vienu no interesantākajām un kritiķu atzītākajām lietuviešu jaunās elektroniskās mūzikas ēras formācijām. Sākoties kā viena cilvēka projekts, patlaban tas pārtapis duetā, ko veido divi talantīgi mūziķi, kas slēpjas aiz saīsinājumiem GP un K@.

Grupas muzikālo stilu būtu grūti raksturot ar vienu vārdu vai piesaistīt to tikai kādam noteiktam virzienam. Viņu muzikālais rokraksts ir tumšu elektronisku akordu, ambientās un 8 bitu mūzikas, kā arī enerģiska ritma un indīrokam raksturīga paaugsta vokāla organiska saspēle.

Kā akcentē paši GP un K@ – katra diena ir kā jauna dziesma, kas pieprasa pašu labāko un izjustāko izpildījumu. Iespējams tāpēc „Golden Parazyth” pozīcijas Lietuvas mūzikas apritē ar gadiem aizvien vairāk nostiprinās un padziļinās, liecinot, ka tas nav mirkļa vai viena hita projekts.

Septiņu gadu laikā duets izdevis 3 pilna apjoma albumus un 1 EP. Vairāk informācijas par „Golden Parazyth” iegūstams šeit.

Baltijas koncertu organizatori – „LTips Agency” un „Medusa Concert”, kā arī konkursa rīkotāji Bobe.me – izsaka pateicību visām grupām un māksliniekiem, kuri pieteicās šim konkursam, un cer uz veiksmīgu sadarbību kādā no nākamajiem projektiem.

Biļetes iepriekšpārdošana „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un internetā. Pagājušajā nedēļā lielās intereses dēļ pārdošanā uz „Hurts” koncertu tika laistas papildu biļetes.

0 komentāri

Komentāru nav