Aleksandrs Antoņenko saņems Jusi Bjerlinga balvu

Aleksandrs Antoņenko saņems Jusi Bjerlinga balvu
LETA . Operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko
„Esmu saņēmis Jusi Bjerlinga balvu! Pirmo reizi tā tiek piešķirta dziedātājam, kurš nav zviedrs,” savā „Facebook” kontā pavēstījis izcilais latviešu operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

Kā vēsta portāls „Kulturasdiena.lv”, ziņu par piešķirto apbalvojumu Aleksandrs Antoņenko saņēmis pirms dažām dienām. Pašlaik viņš vēl atrodas Ņujorkā, kur piedalījās Bellīni operas „Norma” iestudējumā Metropolitēna operā.

Zināms, ka balvu līdz ar 50 000 zviedru kronu mūsu operdziedātājam pasniegs nākamā gada 23. maijā Stokholmā, kur viņam būs jāsniedz arī īpašs koncerts.

Saskaņā ar balvas pārstāvju teikto, Antoņenko tā piešķirta par visu viņa līdzšinējo darbību Zviedrijas Karaliskajā operā, kā arī par to, ka operdziedātājs regulāri palīdzējis zviedru kolēģiem uzlabot prasmi dziedāt, dāsni daloties ar savas meistarības noslēpumiem.

„Wikipedia” vēsta, ka zviedru tenors Jusi Bjerlings (īstajā vārdā Johan Jonatan) (1911–1960), kura vārdā nosauktā balva piešķirta Aleksandram Antoņenko, bija viens no XX gadsimta vadošajiem operdziedoņiem. Viņš daudzus gadus dziedāja Ņujorkas Metropolitēna operā, kā arī slavenākajos Eiropas opernamos – Londonas Karaliskajā operā, Milānas operteātrī „La Scala” un citur.

Savukārt Latvijas klausītāji Aleksandra Antoņenko sniegumu varēs novērtēt gan Zigmara Liepiņa „Transcendentālās oratorijas” atskaņojumā (šo skaņdarbu varēs dzirdēt 2014. gada 26. aprīlī „Rīgas festivāla” atklāšanas koncertā), gan koncertā „Born in Riga” nākamā gada jūlijā.

0 komentāri

Komentāru nav