Ķīpsalā notiks tradicionālie Rīgas Ziemassvētku koncerti

Ķīpsalā notiks tradicionālie Rīgas Ziemassvētku koncerti
Publicitātes foto . Dita Lūriņa un Daumants Kalniņš 2012. gada Ķīpsalas Ziemassvētku koncertā
30-10-2013 A+ A-
Ziemassvētkos – 25. un 26. decembrī – Ķīpsalas hallē notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti, kuros piedalīsies Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, operdziedātāji Kristīne Gailīte un Ingus Pētersons, kā arī dziedātāji Daumants Kalniņš un Ieva Sutugova. Programmu kuplinās arī Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, orķestris MOTO (Mazais operas un teātra orķestris), profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris orķestra „MOTO” pavadībā. Skanēs visskaistākie klasiskās mūzikas skaņdarbi – G. F. Hendeļa „Prieks pasaulei” un „Alleluja”, A. Vivaldi mesas „Gloria” pirmā daļa, V. A. Mocarta „Exsultate, jubilate” un Baha-Guno „Ave Maria”. Rīgas Doma zēnu koris izpildīs visiem labi zināmas un mīļas Ziemassvētku tradicionālās dziesmas, piemēram, „Cik koši svētku egle laistās”, „Priecīgi Ziemassvētki klāt!”, „Ak, eglīte”, „Klusa nakts, svēta nakts”, kā arī mazāk zināmas dziesmas: „Gavilē, zeme, priecājies”, „How Far Is It To Bethlehem” un citas. Kopā ar zēnu kori uzstāsies dziedātājs Ingus Pētersons un lieliskais džeza un mūziklu dziedātājs Daumants Kalniņš, kas pirmajos Ziemassvētkos Ķīpsalā uzstājās kā mazs zēns Rīgas Doma zēnu kora sastāvā un tolaik bija tā spožākais solists.

Savukārt otrajā daļā klausītājiem no brīnišķīgā muzikālā ceļojuma pa senākām mūzikas vēstures lappusēm gaidāma atgriešanās mūsdienās ar PPO „Rīga” un populāriem solistiem, kas dziedās mūsdienu Ziemassvētku dziesmas un mūziku, ko sacerējuši komponisti E. Loids-Vēbers, R. Pauls un citi. Skanēs fragmenti no mūzikliem: R. Rodžersa „Mūzikas skaņas”, L. Bernsteina „Vestsaidas stāsts” un K. M. Šēnberga „Les Miserables”. Koncerta noslēgumā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt pasaulē šobrīd jaunāko Ziemassvētku hitu „God Bless Us Everyone”, ko kompānijas „Walt Disney Pictures” 2009. gada filmā „A Christmas Carol” iedziedājis Andrea Bočelli.

Koncertu vadīs Dita Lūriņa un Daumants Kalniņš. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis.

Koncertu sākums: 25. un 26. decembrī plkst. 15.00. Ieeja Ķīpsalas hallē – vienu stundu pirms koncerta.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 5–15 latu (7,11–21,34 eiro). Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10 procentu atlaide. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu.

0 komentāri

Komentāru nav