Laikmetīgā Latvijas fotogrāfija izdota grāmatā

Laikmetīgā Latvijas fotogrāfija izdota grāmatā
Publicitātes foto
Iznākusi grāmata „Sense of Place. Laikmetīgā Latvijas fotogrāfija”, kuras autori ir vieni no spilgtākajiem un starptautiski pazīstamākajiem šodienas Latvijas fotomāksliniekiem – Arnis Balčus, Reinis Hofmanis un Alnis Stakle.

Grāmatā atradīsit šo trīs autoru fotosērijas, kurās tiek pētīta Latvijas ainava. Ainava ir kā valoda, kas ir nemitīgā konfliktā starp oficiālo tūristiem domāto reprezentāciju un patieso – bieži vien globalizācijas neskarto – sadzīves realitāti. Fotogrāfi mums parāda ainavas komponentus, kas veido naratīvu par telpu, kurā viņi dzīvo, tās sabiedrību un vēsturi, kā arī reprezentē to, kā latvieši paši sevi redz pasaules kontekstā.

 

Alnis Stakle sērijā „Not Even Something” fotografē takas un ceļus naktī Daugavpilī, kurus pilsētas kartēs neatrast, Arnis Balčus „Latvijas piezīmēs” apskata kolektīvos rituālus un ikdienišķo telpu mazpilsētās un nomalēs, bet Reini Hofmani – sērijās „Sale” un „Private” interesē zīmju sistēma ainavā.

Šie trīs autori ir vieni no pazīstamākajiem laikmetīgajiem latviešu fotogrāfiem, kas ieguvuši balvas starptautiskos konkursos un kuru darbi izstādīti dažādos muzejos un galerijās Latvijā un pasaulē.

Izdevums „Sense of Place” izdots saistībā ar tāda paša nosaukuma izstādi, kas līdz 10. novembrim skatāma „AusstellunsgsHalle 1A” Frankfurtē.

Grāmatu iespējams iegādāties „Jāņa Rozes grāmatnīcās” visā Latvijā, „Lukabuka”, Fotomuzejā, kā arī internetā.

Grāmatu izdevusi biedrība „Mūsdienu kultūras centrs „KultKom””, kas ir arī interneta žurnāla „Foto Kvartāls” un Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas izdevējs.

0 komentāri

Komentāru nav