LMC sāksies mākslas kritikas tekstu lasījumu cikls „LMC vakarskola”

LMC sāksies mākslas kritikas tekstu lasījumu cikls „LMC vakarskola”
Māris Morkāns
30-10-2013 A+ A-
Otrdien, 5. novembrī, plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrā (LMC) sāksies mākslas kritikas tekstu lasījumu cikls „LMC vakarskola”, ko vadīs mākslas zinātniece Ieva Astahovska un filozofs Kārlis Vērpe. Cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu un tekstu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. 5. novembrī notiks cikla ievadlekcija, kas iepazīstinās ar turpmākajiem notikumiem un lasījumu cikla tēmām.

„LMC vakarskolā” tiks apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi. Apvienojot teorētisku un praktisku darbošanos, ciklā tiks piedāvāta iespēja vingrināt kritiskās domāšanas, analīzes, argumentācijas un diskutēšanas prasmes. Kopumā „LMC vakarskolas” cikls iekļauj desmit lasīšanas darbnīcas, kā arī vietējo un starptautisku profesionāļu vieslekcijas, kas norisināsies līdz 2014. gada martam.

Satura un tēmu ziņā katra lasīšanas darbnīca būs veltīta noteiktam tēmu un jautājumu lokam – piemēram, mākslas institucionālisms un tā kritika, postkoloniālisms, feminisms, līdzdalības stratēģijas mākslā u. c. Katra no tēmām tiks izvērsta, lasot un diskutējot par tekstiem no mākslas teorijas, filozofijas, antropoloģijas un citām nozarēm, tostarp tādu nozīmīgu autoru kā Alēna Badjū, Žaka Ransjēra, Klēras Bišopas, Lūsijas Lipardas, Hansa Beltinga u. c. esejām.

Dalība darbnīcās un semināros ir bez maksas. „LMC vakarskolas” vadītāji interesentus aicina apmeklēt visas lasījuma cikla darbnīcas, tomēr ir iespējams pievienoties tām arī neregulāri. Pirms katras lasīšanas darbnīcas dalībnieki tiks aicināti patstāvīgi iepazīties ar konkrētajiem tekstiem, klātienes diskusiju balstot uz šo tekstu lasīšanas pieredzi.

0 komentāri

Komentāru nav