Mārtiņdienas svinības un masku gājiens Brīvdabas muzejā

Mārtiņdienas svinības un masku gājiens Brīvdabas muzejā
Publicitātes foto
30-10-2013 A+ A-
10. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām un masku gājienu.

Latviešu kalendārā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šajā laikā pabeigti pēdējie lauku darbi. Maskošanās laiks ir klāt. Sākas budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Budēļos ejot, cilvēki ar pārģērbšanos attēlo dažādus zīmīgus cilvēkus, dzīvniekus, meža zvērus vai lietas. Starp budēļiem parasti redzama garā sieva, mazais vīriņš, kaza, dzērve, vilks, lācis, dzirnas, labības statiņš u. c. Katru gadu Mārtiņos muzejā pulcējas daudz maskotu ļaužu, lai katrā sētā nestu laimi, pārticību, auglību un saticību. Ārā ir auksti, bet Mārtiņbērni iet rotaļās, dzied dziesmas, dejo, lai aizbiedētu garus, rēgus un citus mošķus. Masku darināšanas darbnīcas un maskoto rotaļas. Ko celsim galdā – zosi vai gaili? Veļu laika dziesmas un teikas.

Aicinām arī pasākuma apmeklētājus tērpties maskās un padarīt Mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku! Tie, kuriem masku nav, aicināti ņemt līdzi izejmateriālus masku darināšanai. Noderēs veci mēteļi, segas, apģērba gabali... Masku gatavošana Izstāžu zālē jau no plkst. 11.00, savukārt pulcēšanās masku gājienam – plkst. 12.00 pie Galvenajiem vārtiem.

No 1. novembra muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu. Ziemas sezonā muzejā būs atvērta Kurzemes sēta un Kurzemes zvejniekciema „Lurķi”, bet noteiktas ēkas tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

Sākot ar 2014. gada 1. janvāri, arī Brīvdabas muzejā visas cenas būs eiro. Ieejas maksa muzejā 1,50 latu (2,13 eiro) pieaugušajiem, 1,00 lats (1,42 eiro) studentiem, 0,50 latu (0,71 eiro) skolēniem, pensionāriem, 3,00 lati (4,27 eiro) ģimenēm (2 pieaugušie un 1–4 bērni skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene). Pastāvīgajiem apmeklētājiem pieejama ziemas sezonas biļete – 10,00 latu (14,23 eiro). Bezmaksas ieeja pirmsskolas vecuma bērniem un visu grupu invalīdiem.

0 komentāri

Komentāru nav