Rotko Mākslas centrā būs piecas jaunas izstādes

Rotko Mākslas centrā būs piecas jaunas izstādes
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rotko Mākslas centrs
30-10-2013 A+ A-
Marka Rotko mākslas centrā no 16. novembra būs skatāmas piecas jaunas izstādes, pavēstīja centra pārstāvji.

Projektu ekspozīciju sektorā (C) no 16. novembra līdz 2014. gada 18. janvārim tiks piedāvāta Salvadora Dalī darbu izstāde „Sirreālā materializācija”. 

Salvadors Dalī (1904. gada 11. maijs – 1989. gada 23. janvāris) ir spāņu izcelsmes gleznotājs, grafiķis, skulptors, režisors, rakstnieks – viens no slavenākajiem sirreālisma pārstāvjiem. Salvadors Dalī pirmkārt bija intelektuāls gleznotājs, kurš mākslas darbos skatītājiem rādīja savas teorijas un idejas. Viņaprāt, svarīgāk bija parādīt nevis to, ko redz cilvēka acis, bet gan to, ko viņš jūt, domā, pārdzīvo, iespējams, pašam pat neapzinoties.
Izstādes mērķis ir palīdzēt skatītājiem ieraudzīt un saprast, kā S. Dalī sev raksturīgajā īpatnējā mākslas valodā materializēja sirreālās idejas un uzskatus.

Tāpat no 16. novembra Projektu ekspozīciju sektorā (C) līdz 2014. gada 20. janvārim varēs aplūkot Eduarda Pustovoitova izstādi „Sapņi. Turpinājums”.
 
Eduards Pustovoitovs – kādreiz jauns rīdzinieks, jūrnieks, kurš 1990. gadu sākumā nejauši apmeklēja Modernās mākslas muzeju Amsterdamā un kļuva par pasaulslavenu, ģeniālu gleznotāju, kuru mēdz dēvēt par jaunās mākslas filozofijas atklājēju, S. Dalī sekotāju un sirreālisma pārstāvi. Viņam raksturīgo stilu amerikāņi dēvē par „ekspresīvo sintētismu”. Viņa misticisma pārpilni, dziļie darbi ir hipnotiski un nespēj atstāt vērotāju vienaldzīgu.

Līdz nākamā gada 20. janvārim Laikmetīgās mākslas sektorā (B) – Jura  Utāna  izstāde „Flai – Ļetalka – Fly”.
 
Juris Utāns (dzimis 1959. gadā Rīgā) – viens no spilgtākajiem un ekstravagantākajiem latviešu laikmetīgās glezniecības pārstāvjiem, kurš savā radošajā darbā pēta visiem nozīmīgas tēmas, akcentējot agresīvos sižetus un biedējošos tipāžus. Trāpīgi izceļot iracionalitāti apkārtesošajā ikdienā, mākslinieks – reizē kaitinot un uzbudinot skatītāju – aicina kritiski lūkoties apkārt notiekošajā. Viņa paša radītā definīcija par sevi ir: „Varbūt es gleznoju slikti, bet tas ir labākais, ko varu izdarīt visgodīgāk.”

Līdz 2013. gada 16. decembrim būs pieejama Pjotra Hudobčonoka izstāde  „Daugavpils 20. gs. sākumā”.
 
Pjotrs Hudobčonoks (dz. 1947. g.) – pazīstams daugavpilietis, brīvmākslinieks, kuram raksturīgs īpatnējs stils – viņa darbi ir spilgta un krāsaina tēlniecības un glezniecības sintēze, viņu saista emociju un cilvēciskuma attēlošana. Māksliniekam tuvas sadzīves tēmas, kuru attēlošanai Hudobčonoks izmanto eklektiska rakstura elementus.

Savukārt B sektorā līdz 2014. gada 20. janvārim – tekstila un šķiedru mākslas miniatūru izstāde „Dziesma Daugavai”.

Dziesma Daugavai – Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 95. gadadienai veltītais projekts, tekstilmākslas miniatūru izstāde, kurā piedalās vairāk nekā 30 latviešu mākslinieku, katrs no kuriem radījis darbus, iedvesmojoties un veltot tos latviešu likteņupei Daugavai.

0 komentāri

Komentāru nav