Projekts „Mana tautas dziesma” dodas Latvijas tūrē

Projekts „Mana tautas dziesma” dodas Latvijas tūrē
LETA . Novembrī visā Latvijā izskanēs koncertprogramma „Mana tautas dziesma”
31-10-2013 A+ A-
Šogad „Izklaides producentu apvienība 7”, turpinot pirms pieciem gadiem aizsākto tradīciju – veidot kopīgu dāvanu Latvijai dzimšanas dienā – sagatavojusi koncertprogrammu „Mana tautas dziesma”.

Tādēļ šogad – Latvijas valsts 95. dzimšanas dienas nedēļā – jaunajā koncertprogrammā vienkopus pulcēsies dziedātāji Ingus Pētersons, Liene Šomase, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Emīls Balceris, Andris Ērglis, Kristīne Kārkle-Puriņa un Jubilejas orķestris Jāņa Strazda vadībā, klausītājiem piedāvājot vairāk nekā trīsdesmit mīļas un visiem zināmas tautasdziesmas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos, par ko parūpējies komponists Jānis Strazds.

Koncertprogrammas producents Aigars Dinsbergs par šā gada projektu teic: „Tautasdziesma – tas ir kā zemes dzīļu brīnuma avots, kas cauri laikiem pie mums joprojām nokļūst tīrs un nesamaitāts. Tieši tur mīt tas skaidrais gara spēks, kas izdziedāts liek ietrīsēties ikviena latvieša sirdij un dziedē to. Jā, tā ir arī mana tautasdziesma un manas tautas dziesma, un tāpēc gan man, gan, manuprāt, arī visiem klausītājiem šī koncertprogramma būs ļoti nozīmīga.”

Savukārt tautas balsojumā laikrakstā „Latvijas Avīze” un žurnālā „Mājas Viesis” tika noteiktas piecas populārākās tautasdziesmas, kas arī skanēs jaunajā koncertprogrammā: „Pie Dieviņa gari galdi”, „Bēdu, manu lielu bēdu”, „Pūt, vējiņi”, „Mazs bij’ tēva novadiņi’s” un „Nāk rudentiņi’s”.

Koncerti „Mana tautas dziesma” notiks 8. novembrī Ogres kultūras centrā, 9. novembrī Valmieras kultūras centrā, 11. novembrī Rīgā, Dailes teātrī (papildu koncerts – 16. decembrī), 15. novembrī Tukuma kultūras namā, 16. novembrī Jelgavas kultūras namā, 17. novembrī Liepājas OC Rožu zālē.

0 komentāri

Komentāru nav