Latvijas Teātra Zelta fondā uzņems Māru Zemdegu un Rutu Birgeri

Latvijas Teātra Zelta fondā uzņems Māru Zemdegu un Rutu Birgeri
Publicitātes foto / Latvijas Nacionālais teātris . Aktrise Māra Zemdega
31-10-2013 A+ A-
Pirmdien, 4. novembrī, Latvijas Teātra darbinieku savienība Spīķeru koncertzālē rīkos „Spēlmaņu nakts” 2012./2013. gada nominantu un Latvijas Teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakaru. Šogad Teātra Zelta fondā tiks uzņemta Valmieras Drāmas teātra aktrise Ruta Birgere un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Māra Zemdega.

Tāpat pasākuma laikā Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa iepazīstinās ar „Spēlmaņu nakts” aktualitātēm, informējot par skatītāju balsojumu un nominēto izrāžu skati, kā arī tiks paziņots otrs „Spēlmaņu nakts 2013” „Balvas par mūža ieguldījumu” ieguvējs. Jau 29. septembrī kā viens no balvas ieguvējiem tika sveikts aktieris, režisors un Sanfrancisko Mazā teātra dibinātājs Laimonis Siliņš.

Tāpat svinīgā atmosfērā ar šā gada „Spēlmaņu nakts” mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu tiks godināti Latvijas Teātra Zelta fonda dalībnieki. Patlaban Teātra Zelta fondā ir sešpadsmit skatuves mākslinieki vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki: Astrīda Vecvagare, Elvīra Baldiņa, Gunārs Zemgals, Helga Dancberga, Jūlija Vilgerte-Zveja, Kārlis Zariņš, Līvija Akurātere, Ļevs Birmanis, Ļubova Beļikova, Ņina Ņeznamova, Uldis Dumpis, Vera Singajevska-Āboliņa, Vera Valtere-Gribača un Žermēna Heine-Vāgnere, Venta Vecumniece un Gunārs Placēns.

„Latvijas Teātra Zelta fonds – tie ir cilvēki, kas spodrinājuši mūsu teātra attīstību, piešķīruši spilgtus akcentus, ielikuši tajā savu sirdi un kļuvuši par mūsu kultūras lepnumu. Šogad „Spēlmaņu nakts” un fonda sadarbības rezultātā katrs no Zelta fonda biedriem iegūs arī īpašu zīmi,” akcentē mecenāte Ināra Tetereva.

Tiks sveikti arī kategoriju „Gada aktrise”, „Gada aktieris”, „Gada aktrise otrā plāna lomā” un „Gada aktieris otrā plāna lomā” nominanti.

Ar īpašu koncertu pasākuma viesus priecēs „D. K. Kvintets”.

0 komentāri

Komentāru nav