Zviedru mākslinieka performance Kaņepes Kultūras centrā

Zviedru mākslinieka performance Kaņepes Kultūras centrā
Publicitātes foto
Piektdien, 1. novembrī, plkst. 20.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks zviedru mākslinieka Matiasa Kristersona performance „Ikreiz, kad atveru muti, no tās nāk ūdens. Tas apgrūtina runāšanu” (oriģinālais nosaukums „Every time I open my mouth water comes out. It makes it difficult for me to speak”) angļu valodā.

Matiass Kristersons ir zviedru mākslinieks, dzimis 1979. gadā. Viņš brīvi strādā ar dažādiem medijiem – skaņu, performanci, skulptūrām, instalācijām, tekstu un video. Tematiski Kristersona darbi bieži vien ir saistīti ar valodu, runājot gan par eksistenciāliem, gan politiskiem jautājumiem attiecībā uz laiku, sabrukumu, dekonstrukciju un komunikāciju.

Rīgā Matiass Kristersons ieradies Jevgēnija Pastora rezidences ietvaros, lai piedalītos Eiropas kultūras galvaspilsētas projektā „Rīgas dzejas karte”. Mākslinieks gandrīz mēnesi uzturas Rīgā, pētot pilsētu, kontaktējoties ar vietējiem iedzīvotājiem un meklējot idejas kāda īpaša mākslas projekta radīšanai. M. Kristersona Rīgai veltīto mākslas darbu plānots demonstrēt 2014. gada februārī.

„Rīgas dzejas karte” ir tekstgrupas „Orbīta” ilgtermiņa projekts, kas ar nodibinājuma „Rīga 2014” starpniecību tika aizsākts 2012. gada pavasarī un noslēgsies 2014. gada novembrī. Dzejas karte apvieno dzejniekus un jaunos mediju māksliniekus no Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav