Ivetas Vecenānes rotu izstāde „Stikla pērlīšu spēle” Baltu rotu galerijā

Ivetas Vecenānes rotu izstāde „Stikla pērlīšu spēle” Baltu rotu galerijā
Publicitātes foto
31-10-2013 A+ A-
„Baltu rotu” galerijā no 6. novembra būs apskatāma tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes rotu izstāde „Stikla pērlīšu maigums”, informē galerijas pārstāvji.

Šī būs plašākā mākslinieces rotu izstāde, par kuru pati Iveta saka – Bastiāns Pero savas muzikālās frāzes pierakstīja uz stieplēm, saverot dažādas pērlītes. „Es daru tāpat, tikai pērlītes veru uz diega, tā izsakot sajūtas mazajās mākslas formās. Sajūtas par maigumu. Sajūtas par skaistumu. Sajūtas par krāsu saziedēšanu. Mazliet aizveru acis realitātes priekšā un ļaujos rotaļai, spēlei, mirkļa uzzibsnījumam. Man tas ir prieks, patvērums un laika kavēklis. Kā arī skaista saruna ar H. Heses pārlasīto, izlasīto un nolasīto grāmatu „Stikla pērlīšu spēle”.”

2013. gads māksliniecei Ivetai Vecenānei izvērtās īpaši veiksmīgs un nozīmīgs. Viņas radītā instalāciju izstāde no dzintara diega „Kas dzintaram vēl padomā?” tikusi eksponēta Itālijā, Ukrainā, ASV, Kanādā. Starptautiskā izstāde „ARTAPESTRY3” izvēlējās gobelēnu „Trauks”, kas ceļoja uz Somiju un Zviedriju, kā arī notika personālizstādes Itālijā un tepat mājās – Ventspilī un Liepājā.

„Baltu rotu” kolektīvs priecājas izstādīt košos Ivetas Vecenānes dzīvi apliecinošos darbus, kuri nopietni sakņojas senajā arhetipiskajā baltu domāšanā un ir spējīgi iekļauties šīs dienas realitātē, veidojot saskaņu ar laikmetīgām tekstilfaktūrām. Māksliniece neiztrūkstoši spītē dzīves pelēkumam, rada savu mītpoētiski krāšņo pasauli un aicina uz sarunu par krāsu, ziedēšanu un sievietes spēkā paslēptu lielo maigumu. Izstādi veidos daudzas nelielas rotu kolekcijas, cikli. Būs arī pārsteigumi.

Izstāde būs atvērta līdz 2014. gada 15. janvārim.

0 komentāri

Komentāru nav