Dokumentālās filmas „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” pirmizrāde

Dokumentālās filmas „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” pirmizrāde
Kaspars Ūdris
01-11-2013 A+ A-
14. novembrī plkst. 18.30 kinoteātrī „Splendid Palace”, svinot Gunāra Pieša filmas „Pūt, vējiņi!” 40 gadu jubileju, notiks Agitas Cānes-Ķīles un Dairas Āboliņas dokumentālās filmas „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” pirmizrāde, pavēstīja kinoteātra pārstāvji.

2013. gadā Gunāra Pieša leģendārā filma „Pūt, vējiņi!” šķērso 40 gadu slieksni. Tas ir pirmais un vienīgais latviešu kino mēģinājums ekranizēt kādu no Raiņa darbiem. Tas bija lemts režisoram Gunāram Piesim, cilvēkam ar smagu raksturu un sarežģītu radošo likteni. Daudziem tā gada karstā vasara filmas uzņemšanas laukumā kļuva neaizmirstama uz mūžu: kādam ar uzplaukušu mīlestību, kādam ar mākslas brīnuma apjausmu, vēl kādam – ar nervu sabrukumu...

Komponista Imanta Kalniņa filmai radītā mūzika iedvesmoja un radīja ekstāzi filmēšanas laukumā. Abu scenāristu – Gunāra Pieša un Imanta Ziedoņa – nesaskaņas par Raiņa idejām pārauga atklātā konfliktā. Kinoskatītāji Esmeraldu Ermali, Ģirtu Jakovļevu un Astrīdu Kairišu filmas tēlos ir kanonizējuši, bet cīņas par vienīgo pareizo aktieru izvēli, tolaik izvērsās valsts mērogā ar asarām, salauztām sirdīm un liktenīgiem lēmumiem... Taču filma kļuva par notikumu!

Agitas Cānes-Ķīles un Dairas Āboliņas dokumentālā filma „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” izseko filmas uzņemšanas gaitai, pamatojoties uz arhīvu dokumentiem, filmu materiāliem un cilvēku liecībām, kas pārvērš šo stāstu par kinovēstures trilleri ar laimīgām beigām.

Filmu producē studija „Visio”.

Ieeja: 2,50 lati (3,56 eiro), skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2 lati (2,85 eiro).

0 komentāri

Komentāru nav