„The Sparkling 5” aicina uz jubilejas koncertu

„The Sparkling 5” aicina uz jubilejas koncertu
Mārtiņš Plūme
01-11-2013 A+ A-
Svinot divu gadu jubileju, pūšaminstrumentu kvintets „The Sparkling 5” aicina uz koncertu „Pieskaroties laikam”, kas otrdien, 5. novembrī, plkst. 18.00 notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Atskatoties uz kopīgi pavadīto laiku mūzikā, kvintets atskaņos sava klasiskās mūzikas repertuāra labākās pērles – līdzās tādiem lielmeistaru darbiem kā J. S. Baha „Prelūdija un Fūga” re minorā, N. Rimska-Korsakova „Procession Of The Nobles”, kā arī līdz šim vēl neatskaņotajai svītai par populārākajām tēmām no S. Prokofjeva baleta „Romeo un Džuljeta” pārlikumā pūšamo instrumentu kvintetam, skanēs arī populārais A. Pjacollas „Libertango” un P. Markina „Pasadoble”, iegūstot jaunas, ļoti ritmiskas krāsas džeza pianista Madara Kalniņa aranžijās.

Koncerta „Pieskaroties laikam” programma aptvers laiku no baroka līdz pat mūsdienām, iekļaujot arī latviešu komponistes Annas Veismanes kompozīcijas „Blue & Yellow” pirmatskaņojumu, kas veltīts tieši šim kvintetam.

Pati komponiste par jaundarbu teic tā: „Kā norāda skaņdarba nosaukums „Blue&Yellow”, mūzika pauž divas atšķirīgas noskaņas – noslēpumainu, emocionāli piesātinātu un spraigu, ritmiski aktīvu raksturu. Džeza harmoniju ietvarā katrs mūziķis var atrast savu individuālu izteiksmi. Mani iedvesmoja ansambļa „The Sparkling 5” dzīvā muzicēšana kādā koncertā un kopīgais spēles prieks, tādēļ skaņdarbs veltīts tieši viņiem.”

Kvintets „The Sparkling 5” izveidots 2011. gadā. Viņu izpildāmo repertuāru veido vairāki stili – populārās mūzikas latviešu un ārzemju komponistu labākie darbi, kā arī klasiskās mūzikas koncertprogrammas kā „Mūzikas Gars”, „Svētku atspulgi” un „Muzikālais kokteilis”. Viņu priekšnesumu papildina izstrādāti horeogrāfijas elementi, starojošas acis un dzirkstoša asprātība. Ansambļa oriģinalitāti raksturo citur nedzirdētais instrumentālais salikums – trīs saksofoni, trompete un trombons –, kas ansamblim piešķir tembrāli ļoti krāšņu, pilnīgu skanējumu.

Kvintetā muzicē: Jeļena Kovaļenko-Bebriša (alta saksofons), Arnita Akmentiņa (tenora saksofons), Baiba Tilhena (baritona saksofons), Aivars Osītis (trompete), Lauris Zvejnieks (trombons).

Ieeja koncertā – bez maksas.

Papildu informācija par „The Sparkling 5” atrodams viņu mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav