Ar filmu „Mērkaķošanās” sākas „Rīgas Laika festivāla” nedēļa

Ar filmu „Mērkaķošanās” sākas „Rīgas Laika festivāla” nedēļa
04-11-2013 A+ A-
Pirmdien, 4. novembrī, plkst. 18.00 ar Normana Z. Makleoda 1931. gada brīnišķīgās komēdijas „Mērkaķošanās” („Monkey Business”) demonstrāciju kinoteātrī „KSuns” sākas „Rīgas Laika festivāla” nedēļu ilgā un vērienīgā pasākumu programma.

Filmas izvēle nav nejauša, bet gan simboliska – kā zināms, lasoši un domājoši mērkaķi ir „Rīgas Laika festivāla” simbols. Savukārt vakara turpinājumā plkst. 20.00 ar Britu padomes Latvijā atbalstu kinoteātrī „KSuns” tiks demonstrēta viena no kino vēstures pērlēm – Karola Rīda 1949. gada filma „Trešais” („The Third Man”).

Filmu „Trešais” kā tādu, par ko ir vērts domāt, ir izvēlējies žurnāla „Rīgas Laiks” galvenais redaktors Uldis Tīrons. Pirms filmas būs iespēja noklausīties Tīrona ievadlekciju. „Lai kādu kinematogrāfisku sasniegumu dēļ „Trešais” tiek uzskatīta par vienu no labākajām angļu filmām, tas vēl nepaskaidro, kāpēc šodien, blakus jaunām un citādākām kino skatīšanās iemaņām, pastāv arī tā, ar kuru skatāmies 1949. gada komēdijtrilleri, kā to sliecās dēvēt filmas scenārists Greiems Grīns,” domā Tīrons.

Biļetes uz „Rīgas Laiks skatās” kinolekcijām var iegādāties internetā, kā arī kinoteātra „KSuns” kasēs.

Festivāla laikā Rīgā notiks vairāk nekā 50 dažādu pasākumu – teātra izrādes, diskusijas, filmas, koncerti, radošās darbnīcas un tikšanās ar žurnāla „Rīgas Laiks” veidotājiem. Festivāla galvenais domubiedrs ir LMT, galvenais atbalstītājs – Rīgas dome, festivāla draugs – SIA „Domenikss”. Ar pilnu festivāla programmu var iepazīties šeit.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav