Piesakies Eiropas jauno profesionāļu kamerkorī!

Piesakies Eiropas jauno profesionāļu kamerkorī!
F64 . Diriģents Kaspars Putniņš
12-04-2013 A+ A-
Latvijas Radio koris sadarbībā ar Eiropas profesionālo kamerkoru tīklu „Tenso” rīko pirmo Eiropas jauno profesionāļu kori. „Tenso” Eiropas jauniešu kamerkorī („Tenso” Europe Chamber Choir, TECC) aicina pieteikties jaunos dziedātājus no Eiropas mūzikas mācību iestādēm vecumā no 16 līdz 29 gadiem.

Kamerkoris vienlaicīgi būs gan vērienīgs jauno dziedātāju izglītošanas projekts, gan lieliska muzicējoša vienība ar ilgtermiņa attīstības stratēģiju.

Kora dalībnieku izglītības process būs saistīts ar praktisku darbu mēģinājumos, meistarklasēs un koncertos. Pirmā sanākšana notiks vasaras darbnīcā Rīgā no 2013. gada 1. līdz 11. augustam, kuru vadīs Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš.

Tās laikā tiks veikti būtiski sagatavošanas darbi 2014. gada lielprojekta – jaunas audiovizuālās priekšnesumu formas radīšanai: uzvedums „Seriāls”, ko veidos komponists Kristaps Pētersons, režisore Zane Kreicberga, DJ Monsta un diriģents Kaspars Putniņš, būs pirmais lielais kora projekts, kuru paredzēts uzvest gan Rīgā, gan citur Eiropā.

Šogad TECC pirmās darba nedēļas augļus varēs baudīt kora vasaras darbnīcas noslēguma koncertā 9. augustā Rīgā Sv. Jāņa baznīcā. Šis būs aizraujošs notikums gan klausītājiem, gan jaunajiem profesionāļiem, pēc tik neilga kopābūšanas laika pirmo reizi prezentējot savu meistarību programmā, kas integrēs dažādu laikmetu mūziku.

Kora otrajā vasaras darbnīcā 2014. gada augustā tiks sagatavots uzvedums „Seriāls”, kas pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmā, „Tenso” jauniešu nakts koncertā 24. un 25. oktobrī, kas notiks „Tenso” dienu Rīgā ietvaros.

Pieteikšanās kamerkorī pagarināta līdz 25. aprīlim. Papildu informāciju var atrast internetā.

„Tenso” ir Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls, kas tika izveidots 2003. gadā, lai attīstītu un popularizētu kora dziedāšanu un lai sekmētu jauna, inovatīva repertuāra rašanos, un meklētu jaunus ceļus tā izpildīšanai. „Tenso” sastāvā ir 14 biedru (koru), Latvijas Radio koris ir viens no četriem kamerkoriem, kas to dibināja.

0 komentāri

Komentāru nav