„Baltajā flīģelī” uzstāsies Doma meiteņu koris un Kristīne Zadovska

„Baltajā flīģelī” uzstāsies Doma meiteņu koris un Kristīne Zadovska
Publicitātes foto . Rīgas Doma meiteņu koris
04-11-2013 A+ A-
Sestdien, 9. novembrī, plkst. 18.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Zadovska, Rīgas Doma meiteņu koris un tā mākslinieciskā vadītāja diriģente Aira Birziņa aicina uz Latvijas svētkiem veltītu koncertu „Latvijai”, pavēstīja koncertzāles pārstāvji.

Rīgas Doma meiteņu kora un LNO solistes Kristīnes Zadovskas izpildījumā skanēs daudzveidīga latviešu komponistu kora mūzika – tautasdziesmas Andra Sējāna, Jura Vaivoda, Valta Pūces apdarē, Riharda Dubras, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna oriģināldziesmas, kā arī dažādu gadsimtu autoru sakrālā un laicīgā mūzika. Soliste Kristīne Zadovska izpildīs gan solodziesmas, gan muzicēs kopā ar kori.

Rīgas Doma meiteņu koris, dibināts 1997. gadā, ir viens no spilgtākajiem muzikālajiem kolektīviem Latvijā, apvienojot tajā 107 jaunās dziedātājas no 9 līdz 16 gadu vecumam. Koris koncertējis koncertzālēs un baznīcās Rīgā, daudzviet Latvijā, arī Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā. Piedalījies konkursos un festivālos Lielbritānijā, Spānijā, Ungārijā, Itālijā, Igaunijā, ieguvis uzvaras vairākos starptautiskos koru konkursos. 2013. gada pavasarī kora koncertsastāvam tika dots vārds „TIĀRA”. Kora mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Aira Birziņa.

Svinot kora 15 gadu jubileju, pagājušā gada maijā tika izdots pirmais kora garīgās mūzikas albums „Jubilatio”, kas ierakstīts Rīgas Domā kopā ar ērģelnieci Vitu Kalnciemu. Albums tika nominēts „Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai” kategorijā „Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums”.

Kristīne Zadovska kopš 1994. gada ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Ar koncertiem un dalību operizrādēs viesojusies Eiropā, Krievijā, ASV, Kanādā un Taivānā. Saņēmusi korporācijas „Talavija” profesora Paula Saksa atzinības balvu, kā arī ir 1994. gada Jāzepa Vītola starptautiskā vokālistu konkursa laureāte. Par Karmenas lomu 2001. gadā ieguvusi „Spēlmaņu nakts” balvu „Gada labākā dziedātāja”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties koncertzāles „Baltais flīģelis” kasē darbadienās plkst. 10.00–18.00 (kases tālrunis: 67974787), „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī internetā.

0 komentāri

Komentāru nav