Mariss Jansons izvēlas kori „Latvija” sadarbībai pasaules turnejā

Mariss Jansons izvēlas kori „Latvija” sadarbībai pasaules turnejā
Publicitātes foto . Diriģents Mariss Jansons
05-11-2013 A+ A-
Pasaulē slavenais latviešu izcelsmes diriģents Mariss Jansons, kurš šogad svin 70 gadu jubileju, izvēlējies Valsts akadēmisko kori „Latvija” sadarbībai atsevišķos koncertos pasaules turnejā, kas tiek rīkota par godu gan viņa jubilejai, gan diriģenta vadītā Amsterdamas Karaliskā „Concertgebouw” orķestra 125. gadskārtai.

Līdz šim Marisa Jansona un „Concertgebouw” orķestra koncerti jau notikuši Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā un Austrālijā.

Kā informē Valsts akadēmiskā kora „Latvija” producente Ieva Vītiņa, šā gada 8. novembrī Sanktpēterburgas filharmonijā un 10. novembrī Maskavas P. Čaikovska koncertzālē „Concertgebouw” orķestris Marisa Jansona vadībā atskaņos Gustava Mālera 2. simfoniju, kuras atskaņojumā piedalīsies arī koris „Latvija”.

Komentē kora direktors Māris Ošlejs: „Mums ir liels prieks, ka saņēmām uzaicinājumu piedalīties izcilā projektā. Būt daļai no „Concertgebouw” orķestra pasaules turnejā iesaistītiem māksliniekiem jau ir pagodinoši, bet īpaši godpilns ir Marisa Jansona ielūgums uz sadarbību Sanktpēterburgā.

Šajā pilsētā ievērojamais diriģents ieguva izglītību, piedzīvoja izaugsmi un slavas gājuma sākumu, un joprojām Sanktpēterburgā ir maestro mājas.”

Valsts akadēmiskais koris „Latvija” ar Marisu Jansonu un Amsterdamas Karalisko „Concertgebouw” orķestri ir sadarbojies 2011. gadā, kad martā Amsterdamas „Concertgebouw” zālē divos koncertos tika atskaņota vērienīgā G. Mālera 8. simfonija. Ir izdots arī šā koncerta ieraksts kompaktdiska un blu-ray formātā. Papildu informācija par iespēju iegādāties šo ierakstu meklējama „Concertgebouw” mājaslapā.

Amsterdamas Karaliskais „Concertgebouw” orķestris simfonisko orķestru topā jau daudzus gadus ir starp vislabākajiem pasaules orķestriem. Mariss Jansons ir šā orķestra mākslinieciskais vadītājs kopš 2004. gada.

0 komentāri

Komentāru nav