Novembrī galvaspilsēta iemirdzēsies festivāla „Staro Rīga” krāsās

Novembrī galvaspilsēta iemirdzēsies festivāla „Staro Rīga” krāsās
Kā ik gadu, arī šogad novembrī norisināsies tradicionālais gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas ilgs četrus vakarus – no 15. līdz 18. novembrim, un to jo nozīmīgāku padara nākamā – Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas – gada tuvošanās.

Šoreiz pilsētvides gaismas objektu veidotāji piesaka „Rīga 2014” programmas sešas tematiskās līnijas – „Rīgas karnevāls”, „Okeāna alkas”, „Izdzīvošanas komplekts”, „Ceļu karte”, „Dzintara ādere”, „Brīvības iela”. Tie būs seši „Staro Rīga” stāsti par prieku. Festivāla laikā pilsētā būs atrodami 30 gaismas objekti festivāla konkursa programmā, sadarbības partneru programmā, kā arī starptautisku sadarbības projektu ietvaros.

Festivāla pamata maršruts šogad būs centrālā pilsētas ass no Daugavmalas līdz Juglai, veidojot atzarus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem uz VEF kultūras pils fasādes, Teikas vidusskolā un Strazdumuižā. Būs arī citi objekti ārpus pilsētas centrālās daļas – Kalnciema kvartālā, atpūtas centrā „Lido”, tāpat tiks izgaismots kultūras pils „Ziemeļblāzma” skatu tornis.

Gaismas festivāla laikā tiks īstenota daļa no pieteiktajiem objektiem, citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē 17. līdz 19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.

Jau vairākus gadus gaismas festivāls ir viens no apmeklētākajiem un iecienītākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē. „Staro Rīga” ir vairāku dienu pilsētvides objektu izstāde, kurā, izmantojot mūsdienu gaismas un video tehnoloģijas, tiek pārvērsta pilsētas ierastā ainava, taču līdz ar festivālu arī tā starplaikā vērojama attīstība un radošas izpausmes apgaismojuma izvēlē dažādu komerciestāžu noformējumā, arī sabiedrība sākusi novērtēt un meklēt skaistumu arī diennakts tumšajā laikā. Šā gada festivāla devīze mudina arī mums pašiem pa īstam ieslēgt gaismu – ieslēgt prieku!

Papildu informācija par gaismas festivālu „Staro Rīga” oficiālajā mājaslapā www.staroriga.lv, sociālajos tīklos „Facebook” un „Twitter”. Aktuālākā informācija uzziņu portālā „1188”, festivāla laikā karte un bukleti būs pieejami „Rīga 2014” informācijas centrā tirdzniecības centrā „Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67, pirmajā stāvā).

Gaismas festivālu „Staro Rīga” finansē Rīgas dome, tā partneris „Lattelecom”, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013”. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums „Rīga 2014”. Festivāls „Staro Rīga” iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

 

0 komentāri

Komentāru nav