Izziņos „Lielās talkas” pagalmu konkursa uzvarētājus

Izziņos „Lielās talkas” pagalmu konkursa uzvarētājus
Kaspars Garda, Rīga 2014
Ir noslēdzies „Lielās talkas” pagalmu konkurss, un žūrija izvērtējusi Rīgas iedzīvotāju saņemtos pieteikumus. Konkursa uzvarētāju paziņošana gaidāma 5. novembrī „Lielās talkas” pagalmu konkursa noslēgumā RTU Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē Ķīpsalā, Āzenes ielā 18.

Pasākuma laikā notiks arī izglītojošs seminārs daudzdzīvokļu namu pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas jautājumos, ko sniegs projekta „Pagalmu renesanse” autori no Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības un uz kuru laipni aicināts ikviens interesents. Īpaši tiek gaidīti visi iedzīvotāji, kas iesniedza projektus pagalmu konkursā, kā arī augstskolu studenti, kas vēlas piedalīties četru konkursā izvēlēto Rīgas pagalmu labiekārtošanas projektu izstrādē un idejas īstenot dzīvē „Lielās talkas” laikā nākamā gada aprīlī programmas „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsēta ietvaros.

Jau 5. novembrī „Lielās talkas” pagalmu konkursa noslēguma pasākumā tiks izveidotas četras radošās grupas kopā ar iedzīvotājiem un vides ekspertiem (ainavu arhitektiem, dārzniekiem un arhitektiem – pagalmu projektu mentoriem) un sarīkota radoša ideju apmaiņa, uzsākot turpmāko attīstības posmu „Lielās talkas” pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta izstrādē, kas notiek ar „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas atbalstu.

Turpmākais radošais komandu darbs paredz labiekārtošanas projektu izstrādi pusgada garumā – tikšanos ar iedzīvotājiem klātienē pagalmos, ideju un vēlmju apkopošanu, projektu saskaņošanu, pagalmos darāmo darbu un materiālu tāmju aprēķināšanu atvēlētā finansējuma ietvaros un, protams, reālu dalību četru pagalmu sakopšanā un labiekārtošanā 2014. gada aprīlī „Lielās talkas” laikā.

Šogad visiem pagalmu konkursa pieteikumu iesniedzējiem bija pieejamas arī bezmaksas ainavu arhitektu konsultācijas, ko rīko Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība projekta „Pagalmu renesanse” ietvaros. Sadarbību ar ainavu arhitektiem turpināsies arī pēc „Lielās talkas” pagalmu konkursa noslēguma, lai visiem iedzīvotājiem, kas pieteica savus pagalmus ar kopīgu vēlmi tos sakārtot un apzaļumot, būtu iespēja saņemt profesionāļu ieteikumus pagalma ainavas uzlabošanā.

Vairāk par projektu lasi: www.riga2014.laab.lv un  www.talkas.lv.

0 komentāri

Komentāru nav