Latvijā viesosies pazīstamais saksofonists Ērnijs Votss

Latvijā viesosies pazīstamais saksofonists Ērnijs Votss
F64
06-11-2013 A+ A-
No 11. līdz 13. novembrim ar trim koncertiem Latvijā viesosies amerikāņu džeza mūziķis, saksofonists Ērnijs Votss (Ernie Watts) un viņa kvartets. Koncerti notiks Latvijas Nacionālajā operā, Jelgavas kultūras namā un Latgales vēstniecībā „GORS” Rēzeknē.

Mūziķis tiek raksturots kā izcils meistars, dzīva leģenda, daudzšķautņains un ekspresīvs mākslinieks, kurš izpelnījies augstu reputāciju gan kritiķu, gan klausītāju, gan amata brāļu vidū.

Šobrīd 68 gadus vecais mākslinieks karjeru sācis ļoti agri. Vēl nesasniedzis 20 gadu vecumu, viņš jau spēlēja Badlija Riča orķestrī. Kopš tā laika izdevis 18 albumu un divas reizes saņēmis prestižo „Grammy” balvu. Ērnijs Votss ir arī iecienīts sesiju mūziķis, kurš piedalījies vismaz 500 dažādu ierakstu ieskaņojumos. Viņš sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Frenks Zapa, Džo Kokers, Džeimss Brauns, Vitnija Hjūstone, Pols Makkartnijs un grupa „The Rolling Stones”.

1981. gadā pēc Mika Džegera uzaicinājuma Ērnijs Votss pievienojās „The Rolling Stones” koncertturnejai ASV, kā arī piedalījās grupas leģendārās koncertfilmas „Let's Spend the Night Together” filmēšanā.

1990. gados viņš izveidoja domubiedru ansambli, ko nosauca par „Ernie Watts Quartet”. Tajā muzicē pianists Kristofs Zengers, basists Rudijs Engels un bundzinieks Heinrihs Keberlings. Votss akcentē, ka „viņi nav četras balsis, kas skan kopā, bet viena vienīga balss”.

„... Viņš elpo uguni un spēj sasaldēt, var izsaukt vētru un prot izvilināt no saksofona ne-šīs-zemes skaņas… Viņš ir spēcīgs un reizē juteklisks; ar Herkulesa cienīgu tehniku apveltīts, bet vienlaikus cilvēcisks, sarežģīts, bet arī elegants un brīnišķīgs mūziķis… Nē – brīnums!” tā par Ērniju Votsu raksta džeza mūzikas portāla „All About Jazz” apskatnieks Nikolass F. Mondello.

Biļetes uz Ērnijas Votsa un viņa kvarteta koncertiem iepriekšpārdošanā nopērkamas visās „Biļešu servisa” kasēs, kā arī pasākumu norises vietās.
 

0 komentāri

Komentāru nav