Valsts svētku mēnesī visā Latvijā demonstrēs filmu „Atmodas antoloģija”

Valsts svētku mēnesī visā Latvijā demonstrēs filmu „Atmodas antoloģija”
F64 . Režisors Askolds Saulītis
06-11-2013 A+ A-
Šomēnes reģionālajos kinoteātros un 100 „Kinopunktos” visā Latvijā tiks demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā filma „Atmodas antoloģija”, informēja Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Filma vēsta par būtiskākajiem notikumiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu, vienlaikus skarot arī nozīmīgākās mūsdienu sabiedrības vērtības, kas liktas atjaunotās valsts pamatos.

Filmas pirmizrāde notika vienlaicīgi ar Tautas frontes dibināšanas 25. gadskārtu, un, valsts svētku laikam tuvojoties, Latvijas novados ir vērojama ļoti liela interese par šo filmu, tāpēc tās demonstrēšana daudzviet būs kā svētku programmas daļa.

Vairums demonstrēšanas vietu sadarbojas ar skolām, tādējādi skatītāju pulkam tiek piesaistīti arī jaunieši, stāsta „Kinopunkta” projekta vadītāja Kristīne Meirāne.

Iepriekš tika vēstīts, ka starp dokumentālās filmas „Atmodas antoloģija” veidotājiem un dažiem filmā izmantoto amatieru videomateriālu autoriem – Kristapu Liepiņu un Raitu Valteru – bija izvērtušās domstarpības, kuru galvenais iemesls bija videomateriālu izmantošanas nesaskaņošana ar autoriem.

Kā pastāstīja A. Saulītis, autortiesību jautājums ir atrisināts „ļoti labvēlīgi”. „Mēs vienojāmies, ka ievēroju viņu prasības, un attiecības tika nokārtotas. Runa bija par to, ka viņu vārdi nebija ievietoti filmas titros. Situācija tika atrisināta tā, ka viņu filmētie kadri tika aizvietoti ar citiem,” stāstīja A. Saulītis, akcentējot, ka, viņaprāt, autortiesību problēma bijusi mākslīgi radīta, jo sarežģījumi bija tikai ar šiem diviem autoriem, bet bija apmēram 50 autoru, kam nekādu pretenziju nebija.

Filmas režisors Saulītis skatītājiem pazīstams ar filmām „Bermontiāde”, „Keep Smiling!”, „Svētku anatomija”, „Sarkanais un Brūnais”, „Eiropas nolaupīšana”, „Kas dzīvo komunalkā”, „Tristans un Izolde” un animācijas filmu „Clara&Rubinšteins”.

Trīs reizes saņēmis Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” balvu. Filmas scenārija autors ir vēsturnieks Edgars Engīzers. Filma tapusi ar Nacionālā kino centra un Tautas frontes muzeja finansiālu atbalstu.

Filma tiks demonstrēta filmu izplatīšanas projekta „Latvijas Filmu maratons” laikā, ko finansē Nacionālais kino centrs.

Vienlaikus šomēnes 50 kino demonstrēšanas vietās tiks izrādīta arī Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu”.

Portāla „Rīga 2014” sarunu ar Askoldu Saulīti lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav