Skaties festivāla „Patriarha rudens” uzvarētājizrādi novembrī!

Skaties festivāla „Patriarha rudens” uzvarētājizrādi novembrī!
Didzis Grodzs . Skats no izrādes „Labākais cilvēks Tahkurannā”
07-11-2013 A+ A-
Neatkarīgais teātris „Dirty Deal Teatro” novembrī savā repertuārā piedāvā noskatīties šā gada Kultūras akadēmijas skatuves mākslas festivāla „Patriarha rudens” uzvarētājizrādi „Labākais cilvēks Tahkurannā”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Izrādi, ko veidojis jaunais režisors Andris Kalnozols, varēs noskatīties 12. un 25. novembrī plkst. 19.00.

„Labākais cilvēks Tahkurannā” ir romantiska komēdija. Lugas galvenais varonis ir jauns igauņu puisis Madiss Suvisilds, kurš ir apmaldījies gan sevī, gan Igaunijā. Pēc neveiksmīgi uzsākta ceļojuma uz Mongoliju, viņš attopas nelielā dārza mājiņā Igaunijas dienvidos un pieņem lēmumu pārlaist tur ziemu. Vēlme atrast sevi beidzas ar to, ka viņš atrod bērnības draugu, jaunu meiteni un pasaulē neveiksmīgāko zagli.

 

Lugas autors ir arī pats izrādes režisors. Tas darbam piešķir patīkamu ironijas un pašironijas devu, tikai Andrim Kalnozolam raksturīgu izteiksmes veidu, kuru varētu raksturot kā spēju smieties, redzot visas pasaules skumjas.

Komentējot panākumu „Patriarha rudenī”, Andris Kalnozols saka: „Es nezinu, kā ir iet uz darbu no rīta deviņos un nākt mājās piecos, nobučot sievu un skatīties „Ugunsgrēku”, bet man ir dots pieredzēt, atcerēties, pierakstīt un iestudēt. Man ir dots daudz darīt to, kas man patiešām patīk. Man ir „baigi” paveicies. Paldies.”

Galvenajā lomā izrādē spēlē Jaunā Rīgas teātra aktieris Ivars Krasts, pārējās lomās – Lienīte Osipova, Edgars Kaufelds, Jurģis Spulenieks. Izrādes scenogrāfe ir Kristīne Vītola, gaismu mākslinieks – Gatis Spalvēns, muzikālo noformējumu veidojis Uldis Sniķers.

Biļetes uz izrādi iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī pasākuma norises vietā pirms izrādēm.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav