Skaistākās operešu melodijas kultūras pilī „Ziemeļblāzma”

Skaistākās operešu melodijas kultūras pilī „Ziemeļblāzma”
Publicitātes foto
07-11-2013 A+ A-
24. novembrī plkst. 17.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks krāšņs operešu melodiju koncerts, kurā klausītāji varēs baudīt skaistākās Johana Štrausa, Ferenca Lehāra, Karla Millekera, Emeriha Kalmana, Žaka Ofenbaha un Niko Dostāla operešu ārijas, duetus, orķestra skaņdarbus un deju priekšnesumus.

Koncertā piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Juris Ādamsons, gan arī jaunie mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis, bet pie orķestra diriģenta pults būs Guntars Bernāts.

Rīgas Muzikālais teātris aicina Jūs atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā nedaudz aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncerta „Štrauss, Lehārs un …” klausītāji tiks aicināti doties ceļojumā uz brīnišķīgo operetes pasauli – tur, kur valda labs garastāvoklis, smaidi, glāzēs dzirkstī šampanietis, skan burvīga mūzika, kur notiek vieglprātīgi pārpratumi un ilgošanās pēc patiesām, dziļām jūtām. Operete ir tas burvju žanrs, kas piedāvā gandrīz neticamus sižetus, kam parasti paredzamas laimīgas beigas.

Mūs gaida tikšanās gan ar populāriem un skatītāju iemīļotiem solistiem – Sonoru Vaici, Ingu Pētersonu, Nauri Indzeri, Juri Ādamsonu, kuri savu meistarību ir apliecinājuši operas un operetes uzvedumos Latvijā un ārpus tās robežām, gan ar jauniem māksliniekiem, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunajiem talantiem Lauru Teivāni un Emīlu Kivlenieku, kā arī Tallinas Konservatorijas studenti Marlēnu Keini. Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim Grāfa Orlovska tostu no Johana Štrausa operetes „Sikspārnis”, Viljas dziesmu no Ferenca Lehāra operetes „Jautrā atraitne”, Māricas un Tasilo duetu no Imres Kalmāna operetes „Mārica”, Erminio dziedājumu no Karla Millekera operetes „Gasparone”, Bariņkaja kuplejas no Johana Štrausa operetes „Čigānu barons” u. c. skaņdarbus. Koncerta apmeklētājus gaida arī īpaši dejas priekšnesumi – deja ar svecēm no Imres Kalmāna operetes „Bajadēra” un Johana Štrausa valsis no „Dienvidiem”.

Koncertu vadīs  aktieris Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta RPIVA docentam un orķestra „Gaudeamus” mākslinieciskajam vadītājam Guntaram Bernātam.

Rīgas Muzikālais teātris šobrīd ir teātris bez savām pastāvīgām telpām, bet ar lielu apņēmību un potenciālu, kā arī jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Kopš 2006. gada teātris ir iestudējis tādas pazīstamas operetes kā F. Lehāra „Grāfs fon Luksemburgs”, J. Štrausa „Čigānu barons”, I. Kalmana „Bajadēra” un „Cirka princese”, uzvedumu „Karmena” pēc Ž. Bizē operas motīviem, kā arī divas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk nekā 30 000 skatītāju. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums „Latvijas Operetes fonds”. Tā mērķis ir nodrošināt, veicināt un attīstīt mūsdienīga, progresīva, augsti kvalitatīva, profesionāla un pasaulē konkurētspējīga muzikālā teātra darbību Latvijā, pamatojoties uz labākajām Latvijas un pasaules operetes muzikālā teātra žanru tradīcijām.

0 komentāri

Komentāru nav