Patriotisma mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā

Patriotisma mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā
No Latvijas Kara muzeja krājuma . Rīgas pils Svētā gara tornis 1919. gada novembra beigās
07-11-2013 A+ A-
Rīgas Jūgendstila muzejā no 8. līdz 18. novembrim norisināsies Lāčplēša dienai un Latvijas 95. gadadienai veltīti pasākumi. Patriotisma mēneša laikā Rīgas Jūgendstila muzejā notiks Brīvības cīņu politiskajiem un militārajiem aspektiem veltītas lekcijas, kā arī svētku koncerts, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

Pasākumu sērija muzejā sāksies 8. novembrī plkst. 17.00 ar vizuālā materiāla „Kara pēdas Rīgas ielās pēc 1919. gada” prezentāciju un vēsturnieka Kārļa Dambīša lekciju „Rīga Bermontiādes laikā”. Vizuālajā materiālā tiks demonstrētas unikālas fotogrāfijas no Latvijas Kara muzeja krājuma, kurās redzami Brīvības cīņu laikā nodarītie postījumi Rīgas ēkām.

Savukārt 13. novembrī plkst. 17.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks lekcija „Pilsēta kara laikā”, kurā vēsturnieks Kārlis Dambītis stāstīs par dzīves apstākļiem Rīgā laikā, kad norisinājās Bermontiāde.

Lekciju cikls noslēgsies 15. novembrī plkst. 17.00 ar arhitekta Eižena Upmaņa stāstījumu „Rīgas Brāļu kapi – Latvijas brīvības cīnītāju nekropole”. Lekcijā arhitekts runās par šā memoriālā ansambļa izveidi un nozīmi.

18. novembrī plkst. 15.00 un plkst. 17.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai veltīts svētku koncerts „Par zemi, ko mīlam”. Koncertā muzicēs koklētāju ansamblis „Teiksma”.

Ieejas maksa pasākumos: 1,06 lati (1,50 eiro), skolēniem, studentiem un pensionāriem ieeja bez maksas.

Vietu skaits svētku koncertos un lekcijās ir ierobežots, tāpēc muzeja pārstāvji lūdz pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni: 67181061 vai rakstot uz e-pastu: baiba.buceniece@riga.lv.

0 komentāri

Komentāru nav