Maskavā atklāj izstādi par Latvijas Nacionālo bibliotēku un „Rīga 2014”

Maskavā atklāj izstādi par Latvijas Nacionālo bibliotēku un „Rīga 2014”
F64
08-11-2013 A+ A-
Ceturtdien, 7. novembrī, Latvijas Republikas vēstniece Krievijas Federācijā Astra Kurme atklāja izstādi „Grafiski stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki Latvijas Nacionālās bibliotēkas attēlizdevumu kolekcijās.” Izstādes atklāšana notika Krievijas Ārzemju literatūras bibliotēkā, un tā būs apskatāma līdz 8. decembrim, vēsta ieraksts LR Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Izstāde iekļauj nelielu daļu no ievērojamās LNB kolekcijas – fotogrāfijās, zīmējumos, plakātos un pastkartēs atstāto mantojumu, kas atklāj ārvalstu mākslinieku, politiķu, kolekcionāru un starptautisku notikumu saikni ar Latviju.

Izstādes atklāšanā piedalījās Krievijas Ārzemju literatūras bibliotēkas direktore Jekaterina Geņijeva (Гениева Екатерина Юрьевна), LNB direktora vietnieks Emīls Klotiņš, Krievijas masu saziņas līdzekļu un kultūras pārstāvji, kā arī ārvalstu diplomāti.

Ārzemju literatūras bibliotēkas direktore J. Geņijeva izteica gandarījumu par to, ka vēstniecība ir devusi iespēju tieši viņas vadītajai bibliotēkai būt pirmajai, kas izrādīs šo izstādi. Direktore aicināja stiprināt sadarbību starp LNB un Ārzemju literatūras bibliotēku, jau tuvākajā laikā rīkojot semināru par Latvijas pieredzi bibliotēkas krājumu digitalizēšanā.

Izstādi organizē un finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas vēstniecība Krievijā, aicinot apmeklēt Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā.

0 komentāri

Komentāru nav