Māris Sirmais uzsāk sadarbību ar J. Svetlanova simfonisko orķestri

Māris Sirmais uzsāk sadarbību ar J. Svetlanova simfonisko orķestri
Rīga 2014 . Diriģents Māris Sirmais
11-11-2013 A+ A-
Pirmdien, 11. novembrī, Valsts akadēmiskā kora „Latvija” mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam gaidāma debija ar J. Svetlanova Krievijas Valsts akadēmisko simfonisko orķestri (šobrīd šo kolektīvu vada viena no pasaulē pazīstamākajām Krievijas diriģēšanas zvaigznēm Vladimirs Jurovskis).

Šī Mārim Sirmajam ir nozīmīga atgriešanās P. Čaikovska vārdā nosauktajā Maskavas koncertzālē, jo pēc spožajiem koncertiem šeit ar Valsts akadēmisko kori „Latvija” 2010. un 2012. gadā tika saņemts ielūgums no Maskavas Valsts Filharmonijas koncertēt ar J. Svetlanova orķestri. 

Koncerta programmā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta „Rekviēms” un Arvo Perta „Te Deum”.

Kā liecina informācija no Čaikovska koncertzāles biļešu kasēm, interese par koncertu ir ļoti liela, un biļetes uz koncertu jau sen vairs nav pieejamas. Vislabāk to raksturo vārds „anšlāgs”.

Koncerta tiešraidi no Maskavas Čaikovska koncertzāles būs iespējams vērot interneta tiešraidē šodien 11. novembrī plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

Korim „Latvija” šis būs noslēdzošais koncerts Krievijas turnejā. 8. novembrī Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē un 10. novembrī Maskavas Čaikovska koncertzālē ilgstošu stāvovāciju un skaļu sajūsmas saucienu pavadībā izskanēja Gustava Mālera 2. simfonija. Divi koncerti pasaules koncertturnejas ietvaros, ko, svinot 125. jubileju, šajā gadā rīko Karaliskais Amsterdamas „Concertgebouw” orķestris Marisa Jansona vadībā.

Mariss Jansons un „Concertgebouw” orķestris uz šiem koncertiem kā sadarbības partneri bija izvēlējies VAK „Latvija”.

0 komentāri

Komentāru nav