Rīgā uzstāsies vokālā grupa „New York Voices”

Rīgā uzstāsies vokālā grupa „New York Voices”
Publicitātes foto . Vokālā grupa „New York Voices”
12-11-2013 A+ A-
Festivāla „Eiropas Ziemassvētki” programmā 6. decembrī Kongresu namā notiks džeza dzimtenes ASV un Latvijas satikšanās uz vienas skatuves, kad Latvijas Radio bigbendam pievienosies viena no pasaulē labākajām džeza vokālajām grupām, „Grammy” balvas ieguvēja – „New York Voices”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncerta rīkotāji no VSIA „Latvijas Koncerti”.

Vokālās grupas „New York Voices” plašais muzikālais ampluā septiņos studijas albumos iekļauj klasisko, r&b (mūzikas žanrs, kas apvieno džeza, gospeļa un blūza elementus), džeza un popmūziku.

Jau divdesmit gadu grupa ceļo pa visu pasauli, koncertējot pasaules slavenākajās koncertzālēs. Portāls „AllAboutJazz.com” raksta: „Nav nemaz jābūt fanātiskam džeza fanam, lai spētu novērtēt šo ansambli. Grupas radītie aranžējumi, vitālā enerģija un aizrautīgā muzicēšana paceļ to visaugstākās klases līmenī. Protams, tas nav brīnums, kad, satiekoties četriem izcili talantīgiem vokālistiem vienā kolektīvā, rodas neaizmirstama vokālās un instrumentālās mūzikas klausīšanās pieredze.”

Savukārt Latvijas Radio bigbends, kas atjaunots 2012. gadā, par savu patronu izvēlējies maestro Raimondu Paulu. Viņš bigbendu sauc par „lielu sasniegumu mūsu kultūrai”.

Latvijas Radio bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Šobrīd bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Bigbenda sastāvā muzicē ievērojams zviedru trompetists Lase Lindgrēns. Tostarp Latvijas Radio bigbends ir uzstājies ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Ellingu un itāliešu džeza dīvu Robertu Gambarinu, kura atzinusi, ka Latvijas Radio bigbenda un tā solistu uzstāšanās bija satriecoša.

„Latvijas Radio bigbends ir lielisks! Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni,” tā par bigbendu izteicās Kurts Ellings. Savukārt pianists un aranžētājs Lorencs Hobgūds atzinis, ka „strādājot kopā, bigbends bija atvērts un brīvs no aizspriedumiem attiecībā uz mūzikas skanējuma atdzīvināšanu. Ne visi bigbendi to spēj.”

Biļetes uz „New York Voices” un Latvijas Radio bigbenda koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav