Ar radio seriālu „Stopētāji” atklās projektu „Re!Starts”

Ar radio seriālu „Stopētāji” atklās projektu „Re!Starts”
LETA . Preses konferencē žurnālisti tiek iepazīstināti ar jauno projektu „Re!Starts”
12-11-2013 A+ A-
Otrdien, 12. novembrī, preses konferencē Teterevu fonds un Latvijas Radio paziņoja par sadarbības projekta „Re!Starts” atklāšanu. Tā laikā Latvijas Radioteātris radīs konceptuāli jaunus iestudējumus, rīkos lugu konkursu dramaturgiem, kā arī izstrādās Radioteātra ilgtspējas koncepciju.

Kā pavēstīja jaunā projekta mākslinieciskais vadītājs – dramaturgs un topošais režisors Kārlis Anitens –, ieplānots, ka Radioteātris veidos konceptuāli jauna formāta seriālu, piedāvājot to Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 4 rīta programmu klausītājiem. Ieplānots, ka, sākot ar 2. decembri, katru darbdienas rītu plkst. 9.05 ēterā skanēs dramaturģes Leldes Stumbres seriāls „Stopētāji” – 33 piecu sešu minūšu gari stāstiņi Jura Joneļa režijā. Savukārt Latvijas Radio 4 īpašs seriāls krievu valodā šajā pašā laikā skanēs no 27. janvāra, un pie tā pašlaik strādā režisore Ināra Kolmane un dramaturgs Arvis Kolmanis.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar Radioteātri un iesaistītu viņus radioteātra žanra attīstīšanā, tiks organizēts jaunatnei paredzētu raidlugu rakstīšanas un iestudēšanas konkurss ar tam sekojošu labākās lugas iestudēšanu Latvijas Radioteātrī un raidīšanu LR1 ēterā nākamā gada maija beigās. „Raidlugas tēma ir brīvi interpretējams teksts: „O, skaistā galvas purināšana par neapstrīdamo patiesību! Ņem un apšaubi!”, ko esam aizguvuši no Bertolta Brehta balādes „Šaubu slavinājums”,” pauda Anitens, norādot, ka konkurss norisināsies līdz šā gada beigām. Uzvarētājam paredzēta balva (par tās piešķiršanu lems žūrijas komisija 15 cilvēku sastāvā), turklāt uzvarējusī luga tiks iestudēta Radioteātrī nākamā gada maijā.

„„Īpašu uzmanību veltīsim tam, lai dalītos nedaudzo Radioteātra profesionāļu pieredzē ar jauniem radošajiem spēkiem: dramaturgiem, režisoriem, skaņu režisoriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju,” teica Anitens, norādot, ka paredzēts arī Radioteātra ierakstu arhīvu – vairāk nekā 10 tūkstošus vienību – padarīt pieejamus radio klausītājiem. Protams, Radioteātrī neizpaliks arī lielie iestudējumi: Māra Eglīte pavēstīja, ka šis gads tiks noslēgts ar Blaumaņa „Trīnes grēkiem” Imanta Skrastiņa režijā, savukārt nākamgad tiks veidots dzejniekam Jānim Peteram veltīts iestudējums; tiks iestudēti arī latviešu klasiķu darbi un, iespējams, arī „Mona” (atgādināsim, ka tā ir Ināras Kolmanes veidotā spēlfilma, kas pirmizrādi piedzīvoja pērn).

Aktīvākai komunikācijai „Re!Starta” veidotāji izmantos populārākos sociālos tīklus, padarot Latvijas Radioteātri par nozīmīgu un mūsdienīgu teātra mākslas un kultūras mediju, vienlaikus arī popularizējot līdzšinējo Latvijas Radioteātra veikumu, ļaujot jauniegūtajām auditorijām iepazīt Latvijas Radioteātra fondu krājumus. Projekta aktivitātēm varēs sekot sociālajos tīklos Draugiem.lv, Twitter un Facebook.

0 komentāri

Komentāru nav