Stīgu kvarteta „3+1” un Kaspara Zemīša koncerts

Stīgu kvarteta „3+1” un Kaspara Zemīša koncerts
Publicitātes foto . Ģitārists Kaspars Zemītis
15-04-2013 A+ A-
18. aprīlī plkst. 19.00 Lielās ģildes Minsteres uz kamermūzikas koncertu aicina Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartets „3+1” un ģitārists Kaspars Zemītis, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja LNSO pārstāve Sondra Lāce.

LNSO stīgu kvarteta trīs dāmas Beāte Račko (vijole), Aija Frišenfelde (vijole), Diana Ozoliņa (čells) un šarmantais kungs – altists Arigo Štrālsklausītājiem piedāvās iespēju tuvāk iepazīt itāliešu un angļu komponistu kamermūziku, kas radusies vairāku gadsimtu laikā. Ar ģitāras, stīgu un kastanješu kopskaņu mūziķi radīs īpašu spāņu mūzikas atmosfēru, atskaņojot 18. gadsimta otrās puses itāliešu čellista un Madrides galma komponista Luidži Bokerini (1743–1805) slaveno „Fandango” no ģitāras D-dur kvinteta.

Īsti mūzikas gardēži novērtēs koncerta programmā iekļauto itāliešu komponista Džakomo Pučīni (1858–1924) miniatūru stīgu kvartetam „Crisantemi”. Brīnišķīga zieda īsais, bet skaistais mūžs instrumentācijas virtuoza rokās pārtapis nelielā, emocionāli piesātinātā skaņu gleznā, kur vairāk nekā jebkur citur iespējams izbaudīt klasiskā stīgu kvarteta skanējumu. Savukārt Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos itāliešu čellista Džovanni Sollimas (1962) 2007. gadā radītais „Sonnets et Rondeaux”, kas ir vienīgais stīgu kvartets komponista daiļradē.

Pagājušajā gadā „3+1” izveidojās veiksmīga sadarbība ar jauno pianistu Edgaru Tomševicu, kurš arī šoreiz priecēs klausītājus ar savu klātbūtni. Kopīgi tiks atskaņots samērā mazpazīstamā angļu komponista Frenka Bridža (1879–1941) trīsdaļīgais klavieru kvintets d-moll. Lai gan Bridžs pats bija altists, viņš spoži pratis izmantot klavieru iespējas – kvinteta skaņu partitūra ir krāšņa un orķestrāla.

Koncerta īpašais viesis būs ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, kā arī LNSO sitaminstrumentu pārvaldītājs Uģis Krūskops.

Biļetes uz koncertu pieejamas Lielās ģildes un „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv

0 komentāri

Komentāru nav