Rīgā sākas Francijas garšas nedēļa

Rīgā sākas Francijas garšas nedēļa
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle un Francijas Institūta direktors Denī Diklo pēc sadarbības līguma parakstīšanas
Šogad tiek svinēta Rīgas un Francijas pilsētas Bordo sadarbības 20. gadskārta. Šim notikumam par godu Rīgā no 20. līdz 27. novembrim norisināsies Francijas garšas nedēļa. Turklāt trešdien, 13. novembrī, tika parakstīts nodibinājuma „Rīga 2014” un Francijas Institūta sadarbības līgums, jo nākamgad sadarbībā ar Francijas Institūtu tiks rīkoti vairāki Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi.

Kā trešdien preses konferencē pavēstīja Francijas Institūta direktors Denī Diklo, svinot Rīgas un Bordo sadraudzības jubileju, sarūpēta daudzveidīga pasākumu programma: „Galvenā doma ir piedāvāt rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem Francijas garšas nedēļu, kas aptvertu dažādas jomas, tostarp kultūru, un būtu pieejama ikvienam interesentam. Papētot nedēļas programmu, tajā atrodami arī dažādi ar kultūru un zinātnisku ievirzi saistīti pasākumi, tostarp interaktīva izstāde un lekcijas par vīnu, tūrismu, gastronomiju.”

Diklo arī norādīja, ka garšas nedēļas pasākumu programmas ietvaros paredzēta franču dīdžeja IRB uzstāšanās klubā „Piens” (20. novembrī), Francijas Institūta telpās tiks atklāta interaktīva zinātniskā izstāde „Vīna pagrabu aromāti”, bet 24. novembrī kinoteātrī „Splendid Palace” notiks kino pēcpusdiena „Franču virtuve kino pasaulē”, kur tiks gan demonstrētas kino filmas, gan būs iespēja mieloties ar franču uzkodām un vīniem.

Francijas garšas nedēļas viesu vidū būs arī vairāki plaši pazīstami lektori, kuru lekcijas no 25. līdz 27. novembrim Rīgas Biržas konferenču zālē varēs apmeklēt visi interesenti. Burgundijas Universitātes mūsdienu vēstures profesors, vīna un kultūras speciālists Kristofs Likāns iepazīstinās ar Francijas vīna kultūru, savukārt Francijas Kultūras un komunikāciju ministrijas eksperts Kristians Otēns lasīs lekciju par gastronomiju pasaules kultūras mantojuma kontekstā.

Visa Francijas garšas nedēļas programma atrodama šeit, kā arī Francijas Institūta mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav