Gaismas festivāls „Staro Rīga” tiks atklāts Strēlnieku laukumā

Gaismas festivāls „Staro Rīga” tiks atklāts Strēlnieku laukumā
Publicitātes foto
13-11-2013 English A+ A-
Piektdien, 15. novembrī, sāksies gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas ilgs līdz 18. novembrim, četrus vakarus no plkst. 18.00 līdz 23.00 festivāla apmeklētājus priecējot ar unikāliem gaismas mākslas objektiem Rīgas ielās un parkos.

Gaismas festivāls tiks atklāts 15. novembrī plkst. 18.00 Strēlnieku laukumā, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītājai Diānai Čivlei un „Aerodium” pārstāvei Līgai Gablikai. Pēc svinīgās atklāšanas būs skatāms „Aerodium” uzvedums, kas daudzkārt bijis redzams ārpus Latvijas, taču Rīgā tiks demonstrēts pirmo reizi. Iespaidīgais šovs apliecinās profesionāļu veiklību, darbojoties gaismas tunelī.

Festivāls „Staro Rīga” aicina gada tumšākajā laikā priecāties par gaismas spēlēm, tā ir rīdzinieku sarūpētā dāvana pašiem sev, pilsētas viesiem un savai valstij. Šis būs jau sestais festivāls „Staro Rīga”, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē.

Šogad festivālā iekļauti vairāk nekā 30 objekti, kas rosinās ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā. 2013. gada festivāla mākslinieciskā koncepcija ir „Seši stāsti par prieku”, tādējādi piesakot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu programmu, kas arī iedalīta sešās tematiskajās līnijās. Šā gada festivāla devīze mudina arī mums pašiem pa īstam ieslēgt gaismu – ieslēgt prieku!

Festivāla pamatmaršruts būs pilsētas centrālā pilsētas ass Brīvības iela – no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs.

Gaismas festivāla laikā novembrī tiks īstenota daļa no pieteiktajiem objektiem, jo citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē no 17. līdz 19. janvārim, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.

Papildu informācija par gaismas festivālu atrodama „Staro Rīga” oficiālajā mājaslapā, sociālajos tīklos „Facebook” un „Twitter”. Aktuālākā informācija – uzziņu portālā 1188”, festivāla laikā karte un bukleti būs pieejami „Rīga 2014” informācijas centrā tirdzniecības centrā „Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67, pirmajā stāvā). Festivāla laikā pie „Laimas” pulksteņa darbosies uzziņu dienesta „1188” un „Lattelecom” informatīvā telts, kur varēs saņemt festivāla programmu un pasākumu karti, kā arī noskaidrot interesējošos jautājumus par gaismas festivāla norisi, pacienāties ar karstu tēju un lietot bezmaksas wi-fi. 

Gaismas festivālu „Staro Rīga” finansē Rīgas dome, festivāla partneris „Lattelecom”, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013” projekta „Connecting Cities”. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums „Rīga 2014”. „Staro Rīga” iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

0 komentāri

Komentāru nav