Rīgā sākas Beļģijas dienas

Rīgā sākas Beļģijas dienas
EPA/LETA
14-11-2013 A+ A-
Rīgā no 14. līdz 24. novembrim šogad pirmo reizi notiks Beļģijas dienas, informēja Beļģijas vēstniecībā Rīgā.

Vienpadsmit Beļģijas dienās rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams apmeklēt deviņus kultūras pasākumus – pirmo Latvijas komiksu konkursa „Briseles kāposti” izstādi Latvijas Mākslas akadēmijā, jauno flāmu dizaina mākslinieku darbu izstādi „De Invasie/Rīga”, Beļģijas „Pecha Kucha” nakti, beļģu jaunāko īsfilmu programmu „Īsais no Beļģijas”, Latvijas Kultūras akadēmijas studentu vakaru, kas veltīts Beļģijai, un citus pasākumus.

Viens no vērienīgākajiem projektiem būs izstāde „Iespaidi un paralēles” – beļģu un latviešu glezniecība 20. gadsimta pirmajā pusē, kas 2014. gadā ceļos uz Beļģiju.

Jāpiemin arī beļģu jūgendstila gleznotāja un grafiķa Armāna Rasanfosa darbu izstāde un mākslinieka mazmeitas mākslas zinātnieces Nadīnes de Rasanfosas lekcija par mākslinieka daiļradi.

Rīgā gaidāmi arī pasaulē atzītie baroka ansambļa „Collegium Vocale Gent” mūziķi.

Beļģijas dienu Rīgā gaitā būs iespēja iepazīties ar beļģu virtuves daudzveidību, apmeklējot pavārmākslas meistarklases un nobaudot īpaši Beļģijas dienām gatavotu ēdienkarti restorānā „3 pavāri”.

Beļģijas dienas ir Beļģijas Karalistes vēstniecības Latvijā iniciēts projekts, kas ticis īstenots sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām.

Papildu informācija par Beļģijas dienu pasākumiem atrodama to norises vietās, kā arī internetā Facebook un šeit!

Beļģijas dienas Rīgā ir tapušas sadarbībā ar Beļģijas–Luksemburgas–Latvijas tirdzniecības kameru, „Wallonie-Bruxelles International”, „Flemish Government”, „Flanders Images”, komiksu žurnālu „Kuš”, kinoteātri „K Suns”, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju, mākslas muzeju „Rīgas Birža”, „Pecha Kucha”, „De Invasie”, starptautisko īsfilmu festivālu „2 Annas”, Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu, arhitektūras un dizaina studiju „Sampling”, restorānu „3 pavāri”, SIA „BeChef”.

0 komentāri

Komentāru nav