Eiropas kultūras dienu noslēgumā – „Sinfonietta Rīga” un Radio koris

Eiropas kultūras dienu noslēgumā – „Sinfonietta Rīga” un Radio koris
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris
14-11-2013 A+ A-
Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio koris diriģentu Normunda Šnē un Sigvarda Kļavas virsvadībā šodien dodas uz Frankfurti, kur 15. novembrī ar grandiozu koncertu noslēgsies Latvijai veltītās „Eiropas kultūras dienas 2013”. Koncerts „Balsis un noskaņas” piedāvās mūsdienu kamermūzikas programmu: skanēs Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda kompozīcijas, kā arī bulgāru izcelsmes komponistes Dobrinkas Tabakovas Koncerts čellam ar talantīgās Kristīnes Blaumanes solo.

Īpaši šim koncertam videomākslinieks Roberts Rubīns radījis videoprojekcijas, iedvesmojoties latviešu glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša daiļradē, kas papildinās koncerta mūsdienīgo raksturu. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt Pētera Vaska „Cantabile per archi” un divas Ērika Ešenvalda kompozīcijas. Bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas Čella koncerts koncertprogrammā iekļauts ar mērķi simboliski nodot „kultūras dienu” stafeti nākamā gada valstij Bulgārijai.

Eiropas kultūras dienas rīko Eiropas Centrālā banka sadarbībā ar Latvijas Banku. Rudens mēnešos Frankfurte pie Mainas kļūst par vietu, kur norisinās daudzi augstas kvalitātes mākslas pasākumi, kas aptver visdažādākos žanrus – no mūzikas, dejas un teātra līdz lekcijām par mākslu un izstādēm, literārajiem pasākumiem un filmām. Ik gadu kādai citai valstij ir iespēja ECB galvenās mītnes pilsētā Frankfurtē demonstrēt izcilus sava kultūras mantojuma piemērus.

Pēc koncerta Frankfurtē abi kolektīvi – Latvijas Radio koris un „Sinfonietta Rīga”atgriezīsies Latvijā, lai 18. novembrī sniegtu Valsts svētku koncertus Talsos un Tukumā.

 

0 komentāri

Komentāru nav