Pirmizrādi piedzīvos Dāvja Kaņepes filma „Vadātājs”

Pirmizrādi piedzīvos Dāvja Kaņepes filma „Vadātājs”
Kadrs no filmas „Vadātājs”
14-11-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” sestdien, 16. novembrī, plkst. 16.00 notiks jaunā režisora Dāvja Kaņepes dokumentālās īsfilmas „Vadātājs” pirmizrāde, kultūras portālu „Rīga 2014” informē filmu studijas „Mistrus Media” pārstāve Antra Gaile.

„Vadātājs” ir viena no piecām Latvijas Televīzijas cikla „Latvijas kods. Latvijai – 95. Latvija šodien” dokumentālajām filmām, kas tapušas kā māksliniecisks mūsdienu Latvijas portretējums un veltījums Latvijai 95. gadadienā.

Filmas „Vadātājs” veidotāji – režisors Dāvis Kaņepe, operators Aigars Sērmukšs un skaņu režisore Anete Vanaga – devās ceļojumā pa Latviju, lai ieskatītos acīs latviešu „vadātājam” – gan tam, kas mājo pašā cilvēkā, gan mūsdienu Latvijas sociālajos procesos. Filmas veidošanas laikā, apceļojot Latviju, režisors aizdomājies arī par savu „vadātāju” un uzskata, ka daudzos aspektos Latvija 95. gadskārtas priekšvakarā ir apmaldījusies un tai ir savi „vadātāji”.

„Latvieši esot viena no māņticīgākajām tautām Eiropas Savienībā. Radās ideja izveidot filmu, kas, meklējot vadātāju, pati pārņem savā varā skatītāju un liek aizdomāties par važām viņā pašā,” skaidro filmas režisors Dāvis Kaņepe.

„Vadātājs” ir pirmā filma Latvijā, kas filmēta ar Canon 5D III kameru, izmantojot jauno „Magic Lantern RAW” tehnoloģiju, kas ļauj panākt īpaši dzidru un precīzu attēla kvalitāti pat tumšā apgaismojumā un kas ir līdzvērtīga tai attēla kvalitātei, kādu ierasts redzēt kinofilmās.

„Filmas veidotāju komanda ir īpaša ne tikai tādēļ, ka to veido Latvijas jaunās paaudzes kinoprofesionāļi, bet arī tādēļ, ka filmas orģinālmūzikas autors ir izcilais franču mūziķis un režisors Sig (Siegfried), kura filmu restropekcija un koncerts „Rīgas Laika” festivālā izpelnījās īpašu uzmanību, savukārt, filmas montāžas režisore ir Kjāra De Kunto no Itālijas,” stāsta filmas producente Antra Gaile.

16. novembrī kinoteātrī „Splendid Palace” būs iespējams noskatīties visas „Latvijas kods. Latvijai – 95. Latvija šodien” filmas.

Seansā plkst. 16.00 tiks demonstrēta Dāvja Kaņepes filma „Vadātājs”, režisora Daiņa Kļavas filma „Mitrais”, kā arī Zigurda Vidiņa dokumentālā filma „Mēstepatās”. Savukārt plkst. 18.00 tiks demonstrēta Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filma „Štābs Ipiķi” un Mārtiņa Grauda filma „Gauja. Divreiz vienā upē”. Ieejas biļete vienam seansam: 2,50 latu (3,56 eiro), skolēniem, studentiem un pensionāriem 2 lati (2,85 eiro).

Filmas „Vadātājs” pirmizrāde televīzijā notiks ceturtdien, 21. novembrī, plkst. 20.00 LTV1.

Filmu cikls „Latvijas kods. Latvijai 95. Latvija šodien” ir tapis pēc LTV iniciatīvas un sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav