Latvijas Radio kora muzikālā izrāde „Vācietis. Klavierkoncerts”

Latvijas Radio kora muzikālā izrāde „Vācietis. Klavierkoncerts”
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava
15-11-2013 A+ A-
Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava 25. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā aicina uz muzikālu izrādi „Vācietis. Klavierkoncerts”. Muzikālo izrādi, kas veltīta tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim, veido komponists Arturs Maskats, diriģents Sigvards Kļava, režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Andris Freibergs, Latvijas Radio koris, solisti, septiņi pianisti un akordeonists.

Izrāde „Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts” pirmizrādi piedzīvoja pirms desmit gadiem – 2003. gada novembrī Latvijas Dailes teātrī. Tas bija veltījums Ojāra Vācieša 70. jubilejai. Izrāde tika atzīta par vienu no visspilgtākajiem tā gada notikumiem ne vien teātra, bet visā Latvijas kultūras dzīvē.

25. novembrī skanēs gan pirms desmit gadiem dzirdēti skaņdarbi, gan vairāki Artura Maskata pirmatskaņojumi. Latvijas Radio kora atjaunotajā uzvedumā tiks saglabāts izrādes sākotnējais muzikālais materiāls – emocionāls, muzikāli dramaturģisks vēstījums, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm no pirmo jūtu smeldzīgā viegluma līdz ironiskai groteskai.

Komponists Arturs Maskats teic: „Ojārs Vācietis ir vienīgais dzejnieks, kas iet caur visu manu dzīvi. Ne tikai laiks un citi cilvēki, arī es pats esmu mainījies, bet Vācietis ir palicis nemainīgs lielums. Komponējot jaunos skaņdarbus šim vakaram, pēkšņi dažus dzejoļus ieraugu no jauna, un tas manī izsauc pavisam citu reakciju nekā iepriekš.”

„Skaistākā un grūtākā lieta ir nemēģināt neko izdomāt, vai tas ir jauniestudējums, vai iestudējuma atkārtojums, bet veidot to uzvedumu, kāds mums pašlaik šķiet vistuvākais. Iespējams, atkal pēc desmit gadiem akcentēsim citus dzejoļus,” atzīst Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.

Video par topošo izrādi vari noskatīties .

 

.

Koncertu rīko VSIA „Latvijas Koncerti”. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā.

0 komentāri

Komentāru nav