Nākamajā „Zinātnes kafejnīcā” viesosies akadēmiķis Jānis Stradiņš

Nākamajā „Zinātnes kafejnīcā” viesosies akadēmiķis Jānis Stradiņš
F64 . Jānis Stradiņš
Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā ceturtdien, 21. novembrī, plkst. 18.00 notiks „Zinātnes kafejnīcas” pasākums „Abas puslodes jeb kur rodas idejas?”, kurā piedalīsies izcili dažādu paaudžu Latvijas Universitātes zinātnieki. Viesu vidū būs arī akadēmiķis Jānis Stradiņš, kurš šogad svin 80 gadu jubileju.

Zinātne neapšaubāmi ir viens no lielākajiem spēkiem, kas pāris pēdējo gadsimtu laikā spējis izmainīt cilvēku ikdienu līdz nepazīšanai. Cilvēku tiekšanās ar prāta palīdzību izzināt pasauli radījusi daudz atklājumu, daļa no tiem varbūt radušies vairāku gadu desmitu rūpīgā darbā un neskaitāmos eksperimentos, daļa – nejaušu apstākļu sakritības dēļ.

Pārdomas par to, kur īsti rodas idejas, interese par zinātni un apkārtējo pasauli un kā saglabāt aizrautību par noteiktu tēmu visa mūža garumā, nezaudē aktualitāti.

Par šiem jautājumiem „Zinātnes kafejnīcā” runās akadēmiķis Jānis Stradiņš un Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš. Sarunā piedalīsies arī Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, literatūrzinātnieks Pauls Daija, komunikācijas pētniece Olga Procevska un Medicīnas fakultātes asociētais profesors Uga Dumpis. Šī „Zinātnes kafejnīca” iekļauta akadēmiķa Jāņa Stradiņa jubilejas pasākumu ciklā.

Pasākumu vadīs filozofs Artis Svece. To, kā ierasts, varēs vērot arī tiešraidē LU portālā sadaļā tiešraides. Turpat pieejams arī iepriekšējo pasākumu video arhīvs.

Pirms „Zinātnes kafejnīcas” pasākuma 19. novembrī plkst. 18.00 ieskatu izvēlētajā tēmā sniegs LU Radio NABA (93,1 FM) raidījums „Zinātnes vārdā”. Pie Jāņa Daugavieša un Aijas Fedorovas studijā viesosies Pauls Daija un Olga Procevska.

Savukārt 23. novembrī plkst. 22.00 Radio NABA klubā „Nabaklab” jaunām idejām bagāts koncerts, kurā uzstāsies „Kirik Grim” (Somija) un DJ Klāvs Lauls.

„Zinātnes kafejnīca”, koncerts un raidījums „Zinātnes vārdā” iekļauti LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, „Zinātnes kafejnīca” iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

„Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par to, kā zinātniekiem rodas idejas.

LU Mazā aula atrodas LU centrālajā ēkā Raiņa bulvārī 19. „Rīga 2014” sarunu ar „Zinātnes kafejnīcas” veidotāju Madaru Štramdieru lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav