Riharda Zaļupes oratorija „Maize” ar Imanta Ziedoņa dzeju

Riharda Zaļupes oratorija „Maize” ar Imanta Ziedoņa dzeju
Kaspars Teilāns . Mūziķis un komponists Rihards Zaļupe
15-11-2013 A+ A-
18. novembrī – Latvijas Republikas 95. gadadienā – plkst.17.15 svētku koncertā Tukuma kultūras namā notiks Riharda Zaļupes oratorijas „Maize” ar Imanta Ziedoņa vārdiem pirmatskaņojums. Oratorijai izmantots 1982. gadā izdotais Ziedoņa dzejas krājums.

Svētku koncertā diriģenta Jāņa Ozola vadībā kopā muzicēs solisti Elīna Šimkus un Andris Lapiņš, valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, koklētāju ansamblis „Balti”, Tukuma pilsētas kultūras nama skolotāju koris „Vanema”, sieviešu koris „Noktirne” un Tumes jauktais koris.

Oratorija „Maize” būs viens no vērienīgākajiem koncertiem, kādi pēdējo gadu laikā ir notikuši Tukumā. Lai gan Imanta Ziedoņa dzejas krājums „Maize” tapis 80. gadu sākumā, tā teksts ir laikmetīgs un aktuāls arī mūsdienās. Tas ir vēstījums par mūsu tautas spēka avotiem – tautas folklorā iekļautajām ētiskajām un estētiskajām vērtībām, vēstures likteņgriežos gūto pieredzi.

Dzejnieks Imants Ziedonis ir Tukuma Goda pilsonis, un šis skaņdarbs ir liela vērtība, kas paliks Tukuma novada kultūras mantojumā.

Ikviens interesents svētku koncertu varēs skatīties tiešraidē Tukuma Brīvības laukumā, kur būs uzstādīti ekrāni, kā arī Tukuma tīmekļa vietnē.

 

0 komentāri

Komentāru nav