Rīdzinieki aicināti veidot kopīgu galvaspilsētas pašportretu

Rīdzinieki aicināti veidot kopīgu galvaspilsētas pašportretu
Kaspars Goba
Projekta „Rīgas paš | portreti” laikā jebkurš rīdzinieks tiek aicināts iesūtīt savu fotogrāfisko pašportretu, tādējādi iesaistoties kopīgā mūsdienu Rīgas portreta radīšanā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē projekta vadītāja Liāna Ivete Beņķe.

Rīgas apkaimju iedzīvotāju pašportreti tiek apkopoti mājaslapā www.rigaselfportraits.com, parādot pilsētu visā tās dažādībā. Interesantākie darbi tiks iekļauti arī „Rīga 2014” izstādēs, kas norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Novembrī „Rīgas paš | portreti” sadarbojas ar „Rīgas Fotomēnesis 2014” akciju „iRIGA”, kurā visa gada garumā galvaspilsētas iedzīvotāji tiek aicināti reizi mēnesī iesūtīt fotogrāfijas par dažādām tēmām. Šā mēneša tēma – „Rīdzinieku pašportreti”.

Papildu informāciju par pašportretu iesūtīšanu lasi šeit!

No rīdziniekiem tiek gaidīti fotogrāfiski pašportreti, kas stāsta stāstu par tā autoru. Pašportrets nav tikai sejas un ķermeņa attēls – tas var atspoguļot cilvēka šā brīža emocijas vai, tieši pretēji, ļaut uz brīdi ieņemt kādu citu, iedomātu tēlu. Lai piedalītos, nav jābūt īpašām zināšanām vai pieredzei – pietiek ar nelielu devu izdomas! Pašportreti parādīs, kā izskatās mūsdienu rīdzinieks viņa paša acīm.

Projekts „Rīgas paš | portreti” veido laikmetīgu rīdzinieku portretu, viņu pašu un mākslinieku skatījumā, galvaspilsētas mākslas procesos iesaistot visdažādākos tās iedzīvotājus. No 2012. līdz 2014. gadam Imantas, Bolderājas, Juglas un daudzu citu Rīgas apkaimju iedzīvotāji piedalās radošās darbnīcās, veidojot fotogrāfiskos pašportretus gan ārzemju, gan Latvijas mākslinieku vadībā. Iesaistot dažādu paaudžu un tautību rīdziniekus, projekts ļaus ieskatīties acīs tuvākiem un tālākiem kaimiņiem un novērtēt savas pilsētas dažādību, pauž projekta veidotāja Liāna Iveta Beņķe.

Radošās darbnīcas Rīgā jau vadījuši ārzemju mākslinieki Vesa Āltonens (Vesa Aaltonen, Somija), Vincents Bēkmans (Vincent Beeckman, Beļģija) un Eva Vutsaki (Eva Voutsaki, Grieķija/Lielbritānija). Vadot darbnīcas un veidojot apkaimju iedzīvotāju portretu sērijas, projektā piedalās arī Latvijas mākslinieki – Iveta Vaivode, Kaspars Goba, Andrejs Strokins un Andris Kozlovskis.

Rezultāti būs apskatāmi izstādē, pilsētvidē un pasākumos projekta apkaimēs 2014. gada vasarā – kā daļa „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas.

Projektu „Rīgas paš | portreti” īsteno biedrība „ISSP”, to atbalsta Eiropas Kultūras programma, nodibinājums „Rīga 2014” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

„Rīgas paš | portreti” ir Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas daļa, projekts iekļauts „Rīgas 2014” tematiskajā līnijā „Ceļu karte”.

Vairāk lasi: www.rigaselfportraits.com.

0 komentāri

Komentāru nav