Aplūkojama gleznotāja Pauļa Postaža personālizstāde

Aplūkojama gleznotāja Pauļa Postaža personālizstāde
Paulis Postažs . "Jumti"
15-04-2013 A+ A-
Mākslas galerijā „Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) no 14. aprīļa divu nedēļu garumā būs iespēja redzēt Eiropā novērtētā latviešu gleznotāja Pauļa Postaža personālizstādi, kurā būs eksponēti jaunākie autora darbi, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja galerijas pārstāvji.

Paulis Postažs, būdams jau gados jauns mākslinieks (dzimis 1976. gadā), guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, eksponējot savus darbus Vācijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas un citu valstu nozīmīgās mākslas galerijās. Mākslinieka darbi piedalījušies arī prestižā izsoļu nama „Sotheby's” izsolēs. 2000. gadā Paulis ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā un izstādēs piedalās jau kopš 1992. gada.

Paulis Postažs. Tomass

Pauļa Postaža daiļradi raksturo individuāls un atpazīstams izteiksmes veids. Stilistiska ekspresija vērojama līdztekus itāliešu un flāmu klasiķu glezniecības tradīcijām. Mākslinieks darbos apvieno ikdienišķus mirkļus ar mūžīgo realitātes esamības izjūtu, kas ietērpti harmonijas pilnā krāsu gammā. Tas panākts, tverot niansētu detaļu precizitāti un vispārinājumu, kodolīgi pasniedzot to ar viegli gaisīgu otas triepienu. Paulis gleznojis gan figurālas kompozīcijas, gan savus un tuvāko līdzcilvēku portretus, arī klusās dabas un pilsētas urbānās ainavas ar māksliniekam raksturīgo Rīgas jumtu atveidojumu. Autoram neatkarīgi no tematikas svarīgi gleznās ienest unikalitāti, akcentēt raksturu un reizēm pat izgaismot tajā esošo nepareizību, lai sniegtu patiesu tēla būtības izteiksmīgumu.

Ņemot vērā Pauļa Postaža aktīvo sadarbību ar Eiropas mākslas galerijām, vērot mākslinieka daiļradi Latvijā var reti. Tādēļ galerijā „Jēkabs” līdz 28. aprīlim skatāmajā izstādē ir unikāla iespēja novērtēt autora pēdējā laika veikumu. Pēc šīs izstādes Paula Postaža darbi ceļos tālāk uz Beļģiju.

Papildu informācija: www.paintings.lv/

0 komentāri

Komentāru nav