„Staro Rīga” apmeklējuši vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku

„Staro Rīga” apmeklējuši vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku
F64
Četru dienu garumā no 15. līdz 18. novembrim rīdziniekus un pilsētas viesus priecēja gaismas festivāls „Staro Rīga”, kuru kopumā apmeklēja vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Šogad festivāla programmu veidoja 30 objekti, kas katrs savā veidā pieteica Eiropas kultūras galvaspilsētas gada tuvošanos un uzrunāja apmeklētājus ar devīzi „Ieslēdz prieku!”.

Nodibinājums „Rīga 2014” pateicas visiem festivāla objektu veidotājiem un tehniskajiem nodrošinātājiem, sadarbības partneriem, atbalstītājiem, izgaismoto ēku īpašniekiem, starojošajiem „Rīga 2014” brīvprātīgajiem un visiem, kas ieslēdza prieku šajās svētku dienās!

Par apmeklētāko festivāla norises vietu kļuva Strēlnieku laukums, kur katrs „Aerodium” šovs tika sagaidīts ar nepacietību un apbrīnu par Latvijas gaisa akrobātu izveicību.

Šis priekšnesums daudzkārt prezentēts ārzemēs, bet „Staro Rīga” programmā tas pirmo reizi bija skatāms Rīgā. Daudziem festivāla apmeklētājiem spilgtus iespaidus dāvāja objekts „Lepni zem Latvijas karoga” Mežaparkā. Pasaulē lielākā Latvijas karoga pakājē cilvēki no svecēm izveidoja valsts siluetu un vēroja iespaidīgu uguns rituālu.

 

Uzziņu dienesta „1188” balsojumā augstāko apmeklētāju novērtējumu saņēma objekts „Pētera sapnis”, kas citā gaismā parādīja Sv. Pētera baznīcu, objekts „Gaišais prāts”, kas bija video stāsts uz Latvijas Universitātes galvenās ēkas fasādes par zinātnieku atklājumiem no senās vēstures līdz mūsdienām, fabrikas „Laima” fasādes objekts „IzStaro mīlestību!”, kā arī objekts „Elizabete gatavojas dzemdēt” uz „Elizabete Design Hotel” ēkas.

Gaismas objektu pamata maršruts šogad bija centrālā pilsētas ass – Brīvības iela no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs. Viens no attālākajiem un vienlaikus iecienītākajiem festivāla objektiem bija „Blāzmojošie ziemeļi” – kultūras pils „Ziemeļblāzma” skatu tornis, rīdziniekiem un pilsētas viesiem parādot atjaunoto kultūras pili un skaisto parku. Savukārt Miera ielā daudzi uzkavējās iepretim fabrikai „Laima”, vērojot krāšņas videoprojekcijas par šokolādes tapšanas procesu.

 

Gaismas festivāla laikā tika īstenota tikai daļa no šā gada konkursā pieteiktajiem objektiem.

Citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē, 2014. gada 17. līdz 19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.

Šis bija jau sestais festivāls „Staro Rīga”, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē. Festivāla norisē iesaistījās vairāk nekā 70 brīvprātīgo, aktīvi darbojoties festivāla informācijas centrā un palīdzot apmeklētājiem objektu maršrutos.

Gaismas festivālu „Staro Rīga” finansē Rīgas dome, festivāla partneris „Lattelecom”, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013” projekta „Connecting Cities”. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums „Rīga 2014”. Festivāls „Staro Rīga” iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

0 komentāri

Komentāru nav