Izsludina ikgadējo Latvijas Lūciju konkursu

Izsludina ikgadējo Latvijas Lūciju konkursu
F64
19-11-2013 A+ A-
Lūcijas Fonds Latvija (LFL) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā izsludina konkursu uz Latvijas Lūcijas titulu. Konkursā aicinātas piedalīties 14 līdz 30 gadu vecas meitenes.

Dalībniecēm jāiesūta pieteikumi esejas formā (viena lappuse) līdz 10. decembrim ar pamatojumu, kādēļ uzskatāt, ka esat cienīgas tikt izraudzītas par Latvijas Lūciju un nest gaismu dzīves grūtdieņiem vistumšākajās Latvijas vietās. Pretendentēm ir vēlamas muzikālās dotības un spēja dziedāt.

Šogad aprit 22 gadi, kopš Latvijā tiek svinēta no mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas pārņemtā tradīcija – Lūcijas diena, kas ir viena no visskaistākajām gadu mijas tradīcijām Eiropā. 1991. gadā Doma baznīcu izgaismoja divas Gaismas karalienes – no Latvijas un Zviedrijas. Pamatojoties uz šīs tradīcijas pirmsākumiem Latvijā, arī šogad tiek rīkots atklāts konkurss uz Latvijas Lūcijas kroni.

Atlases otrā kārta notiks 11. decembrī (sākums plkst. 15.00) Eiropas Savienības mājā Lūcijas tradīciju gaisotnē. Desmit labākajām kandidātēm, kuras neiegūs Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par Lūcijas pavadonēm un piedalīties koncertos kopā ar Lūciju, kā arī labdarības izbraukumos uz dažādām Latvijas vietām. Finālistes dāvanā saņems ceļojumu uz Zviedriju.

Pieteikumi jāsūta pa pastu: Zviedrijas vēstniecība Latvijā, A. Pumpura iela 8, LV-1010, Rīga vai uz e-pasta adresi LFL prezidentei Annai Bušai: info@lucijasfonds.org. Tālrunis uzziņām: 26983932.

0 komentāri

Komentāru nav