Ar putnu būru būvēšanu ieskandinās „Ziemassvētku egļu ceļu”

Ar putnu būru būvēšanu ieskandinās „Ziemassvētku egļu ceļu”
19-11-2013 A+ A-
Kronvalda parkā – laukumā pie Rīgas Kongresu nama – ceturtdien, 21. novembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 norisināsies festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” ieskandināšanas pasākums, kurā aicināti līdzdarboties festivāla projektu autori, atbalstītāji, kā arī iedzīvotāji un pilsētas viesi, lai visi kopīgi veidotu putnu būrīšus.

Pasākumā izgatavotās putnu mājas pārtaps par vienu no festivāla projekta „putnu eglēm”, bet pavasarī tās pārceļos uz Rīgas mežiem, lai dotu mājvietu putniem.

„Putnu egļu” autors, jaunais mākslinieks Anrijs Zemgals ar savu projektu vēlas atgādināt, ka egle ir ne tikai Ziemassvētku simbols, bet arī mājvieta daudziem putniem. Mākslinieka vides objektam „Putnu egle” nepieciešams no īpašām sagatavēm izveidot 144 zīlīšu un 108 strazdu būrīšus.

Pasākuma gaitā jau no plkst. 11.00 nodibinājuma „Rīga 2014” brīvprātīgie veidos pirmos būrīšus, tad plkst. 13.00 viņiem pievienoties aicināti festivāla projektu autori un atbalstītāji, kā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, lai izveidotu putnu būrīti ar veltījumu un kopbildi festivāla fotogalerijai. Putnu būrīšu izgatavošana notiks līdz pat plkst. 17.00 vakarā.

„Esam tāda īpaša, radoša publika – inovatīva un oriģināla urbānās mākslas festivāla organizatori un projektu autori, kuri, atšķirībā no citiem cilvēkiem, Ziemassvētku un Jaungada noskaņās strādā jau kopš projektu iesniegšanas festivāla konkursā pavasarī. Tad turpinās projektu precizēšana līdz rudenim, un tagad jau esam to realizēšanas procesā. „Ragavu gatavošana vasarā” mums ir jau kļuvusi par radošā darba ieradumu, kam pierādījums ir – domāt jau par pavasari, tagad gatavojot putnu būrīšus,” akcentē festivāla idejas autors Guntars Kambars.

Vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” šogad Rīgā notiks jau ceturto reizi. Īpašās pilsētas eglītes būs aplūkojamas no 5. decembra līdz 12. janvārim.

Festivāla ekspozīcijā būs skatāmi izcilākie iepriekšējo gadu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un radošo industriju pārstāvju darbi, kā arī daudzi jauni un interesanti 2013. gadā tapušie projekti. Kopumā Rīgā dižosies 70 „Ziemassvētku egļu ceļa” objektu. Tie pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un pat gaismas un siltuma izmantošanai.

Informācija par festivālu decembra sākumā būs pieejama tīmekļa vietnēs www.eglufestivals.lv, www.kultura.riga.lv un Uzziņu dienestā „1188.lv”.

0 komentāri

Komentāru nav