Ar folkkoncertu sākas festivāls „Bildes 2013”

Ar folkkoncertu sākas festivāls „Bildes 2013”
F64 . Austra Pumpure
20-11-2013 A+ A-
Trešdien, 20. novembrī, plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē ar tradicionālo folkkoncertu sāksies mūzikas un mākslas festivāls „Bildes 2013”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Bilžu biroja” vadītāja Tija Auziņa.

Šogad folkkoncertā īpaši tiks godināta un jubilejā sveikta dziesminiece Austra Pumpure – dziesminieku kustības Latvijā aizsācēja un iedvesmotāja.

Plānots, ka viņa arī kāps uz skatuves, lai kopā ar saviem domubiedriem un sekotājiem iepriecinātu koncerta apmeklētājus. Austra Pumpure saņēmusi gan IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni 1998. gadā, gan Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā 2012. gadā.

Koncertā piedalīsies arī Haralds Sīmanis, brāļi Ziemeļi, Anta Eņģele, Helēna Kozlova, Ēriks Loks, Sandra Bula-Ziemele, Juris Hiršs un Harijs Ozols, Jānis Jansons, Maija Kalniņa, Agita Kaužēna, Uldis Kākulis, Laine Ligere-Stengrevica, Arnis Miltiņš, Andris Mucenieks, Uldis Ozols, Inta Pauļuka, Egons Pičners, Laila Ilze Purmaliete, Silvija Silava, Kristīne Sudmale-Locika, Egons Valters un citi.

„Bilžu” folkkoncerti, kas kopā aicina spilgtas latviešu dziesminieku personības, notiek gadu no gada, veidojot noturīgu tradīciju.

Šie koncerti ne tikai dod iespēju baudīt Latvijā zināmāko dziesminieku sniegumu, bet vienmēr pārsteidz ar jaunatklājumiem un ir kā iedrošinājums jauno dziesminieku paaudzei. Atgādinām, ka jauno dziesminieku koncerts, kas jau ir kļuvis par noturīgu festivāla tradīciju, norisināsies 21. novembrī.

Līdz ar „Bilžu” folkkoncertu klajā tiks laists arī DVD „Dziesminieki Latvijā”. Tajā iekļauti gandrīz 30 latviešu dziesminieki jeb Latvijas dziesminieku zelta izlase un viņu uzstāšanās 2012. gada „Bilžu” folkkoncertā.

Atgādinām, ka mūzikas un mākslas festivāla „Bildes 2013” programmā šogad notiek septiņi koncerti, tostarp jau minētais folkkoncerts un jauno dziesminieku koncerts, kā arī blūza koncerts 22. novembrī, jauno grupu un „Bilžu” veterānu kopprojektu koncerts 29. novembrī, „Bildēs” sevi jau pieteikušo grupu kopprojektu koncerts ar radošo profesiju pārstāvjiem 30. novembrī, koncerts bērniem un „Bilžu” veterānu koncerts 1. decembrī.

Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav