Turpinās literatūras lasījumu cikls „Dzejas sūtņi”

Turpinās literatūras lasījumu cikls „Dzejas sūtņi”
Publicitātes foto . Dzejnieks Dmitrijs Vodeņņikovs
15-04-2013 A+ A-
Dzejas lasījumu ciklā „Dzejas sūtņi” 19. aprīlī plkst. 19.00 „Birojnīcā” uzstāsies dzejnieki Dmitrijs Vodeņņikovs un Linora Goraļika – laikmetīgi un atzīti Krievijas dzejnieki un personības, kam aktīvi uzmanību pievērš mediji, kultūras portālu „Rīga 2014” informē biedrības „Orbīta” projektu vadītāja Inga Bodnarjuka.

Vizītes laikā 19. aprīlī plkst. 13.00 abi autori tiksies ar Latvijas Universitātes slāvistikas studentiem un pasniedzējiem, arī sniegs meistarklasi Latvijas Rakstnieku savienības organizētās jauno rakstnieku izglītības programmā „Literārā akadēmija”.

Dmitrijs Vodeņņikovs ir septiņu dzejas krājumu un dokumentālā romāna dienasgrāmatas formā „Labdien, es atnācu no Jums atvadīties” autors. Viņš dzīvo Maskavā, aktīvi eksperimentē ar dzejas un mūzikas sintēzi; laidis klajā arī vairākus ierakstus ar autorlasījumiem mūzikas pavadībā („Vodeņņikovs ne visiem”, „Otrais disks”, „Live” (koncerta ieraksts ar grupu „Rock’o’Co”)). Autors uzstājas arī teātrī „Praktika”.

Literatūras kritiķis un Institut Knigi direktors Aleksandrs Gavrilovs atzīst, ka Vodeņņikovs ir viens no spilgtākajiem 1990. un 2000. gadu dzejniekiem, kas „saviem darbiem atradis īpašu literāru intonācijutajā apvienota izteikta cilvēka atklātība ar varenu skanējumu”.

Dmitrijs Vodeņņikovs pats ir arī aizrautīgs lasītājs un jau daudzus gadus veido radio programmu, kas veltīta pasaules dzejai. Vairāk informācijas par autoru un viņa darbiem atrodama dzejnieka mājaslapā.

Otra vakara viešņa Linora Goraļika ir māksliniece, prozaiķe, esejiste, komiksu autore, dzejnieku biogrāfe, dramaturģe, pasaku autore, taču galvenokārt tomēr dzejniece. Linora Goraļika ir no tās paaudzes, kas pēc padomju ēras beigām krievu dzejai meklēja jaunu valodu. „Viņa ir viena no retajām, kam izdodas pasargāt lasītājā personīgo meklējumu radikālu vientulību un uzmanību,” par viņu rakstījis literatūrkritiķis Aleksandrs Gavrilovs.

Dzejniece dzimusi Dņepropetrovskā, dzīvojusi Izraēlā, bet kopš 2001. gada dzīvo un strādā Maskavā. Saņēmusi Krievijas literatūras balvas „Triumfs” (2003) un „Portāls” (2012), izdevusi vairākus dzejas krājumus, prozas un bērnu grāmatas, monogrāfijas, vadījusi kultūras projektus. Lielākoties interesējas par „cilvēkiem, dzīvniekiem un tekstiem, kas runā gan par pirmo, gan otro.”

Linora Goraļika regulāri publicē rakstus žurnālos „Novoe literaturnoe obozrenie”, „Modes teorija”, projektā „Snobs”. Kopš 2006. gada publicējusi interviju ciklu ar Krievijas laikmetīgajiem dzejniekiem žurnālā „Vozduh”, interviju apkopojums šogad izdots arī grāmatā „Privātpersonas: pašu izstāstītas dzejnieku biogrāfijas”.

Dzejas lasījumu ciklu „Dzejas sūtņi” veido biedrība „Orbīta” sadarbībā ar Krievijas „Institut Knigi” Gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, tā ietvaros Latviju regulāri apmeklē aktuālākie un populārākie Krievijas laikmetīgās dzejas pārstāvji. Rīgā jau viesojušies dzejnieki Fjodors Svarovskis, Nastja Deņisova, Staņislavs Ļvovskis, Jeļena Fanailova un Andrejs Seņ-Seņkovs. Šoreiz uz lasījumu aicināti Dmitrijs Vodeņņikovs un Linora Goraļika.

Projekta „Dzejas sūtņi” ietvaros tiek veidots radošs dialogs starp Krievijas un Latvijas labākajiem laikmetīgās dzejas un atdzejas pārstāvjiem, un 2014. gadā tiks izdota bilingvāla krievu mūsdienu dzejas antoloģija.

Pasākuma norises vieta „Birojnīca” atrodas Rīgā, Dzirnavu ielā 84 (Berga bazārā).

0 komentāri

Komentāru nav