Festivālu „Eiropas Ziemassvētki” atklās pianiste Aurēlija Šimkus

Festivālu „Eiropas Ziemassvētki” atklās pianiste Aurēlija Šimkus
Publicitātes foto . Pianiste Aurēlija Šimkus
20-11-2013 A+ A-
Festivālu „Eiropas Ziemassvētki” 5. decembrī Lielajā ģildē atklās jaunā un Eiropā jau pieprasītā pianiste Aurēlija Šimkus. Koncertā viņa atskaņos skaņdarbus no sava jaunā albuma „Scherzo”, ko klajā laidis Vācijas skaņu ierakstu nams „ARS Produktion”, pavēstīja „Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Latvijas pianistu zvaigznājā ir uzmirdzējis jauns spīdeklis Aurēlijas Šimkus personā. Oktobrī viņa atgriezās ar izcīnītu trešo vietu starptautiskajā pianistu konkursā 11. Kissinger KlavierOlymp, kurā viņa bija jaunākā dalībniece. Piecpadsmit gadu vecā pianiste konkursā izpildīja komponista Johana Sebastiāna Baha, Roberta Šūmaņa, Ludviga van Bēthovena un Ferenca Lista skaņdarbus.

Aurēlija Šimkus šā gada septembrī saņēma Dortmundes Mocarta biedrības stipendiju, kas viņai paver iespēj sērijveida koncertiem Vācijā 2014./2015. gada sezonā, ieskaitot koncertu ar Angļu kamerorķestri 2014. gada novembrī.

„Jaunās, bet ļoti talantīgas pianistes Aurēlijas Šimkus klavierspēle ir piesātināta ar smalkām muzikālām izjūtām. Ar iekšēju maigumu viņas pirksti slīd pāri taustiņiem un tajā pašā laikā viņas klavierspēlē ir jūtams mežonīgs spēks,” raksta „Westfälische Rundschau(WAZ).

Tāpat jaunā pianiste var lepoties ar soloalbuma izdošanu vācu ierakstu kompānijā „Ars Produktion”. Albums „Scherzo” jau ir izpelnījies atzinīgus vārdus vācu un austriešu presē – „Wiener Zeitung” jūsmo: „Kas par debiju! Viņas spēlei piemīt jūtīga pieskāriena un nianšu bagātība, kas izpaužas gan varenā  skanējumā, gan sirsnīgā maigumā. Šis debijas albums ir lielisks pieteikums. Pēc pieciem gadiem viņa būs pašā virsotnē.”

Festivāla „Eiropas Ziemassvētki” atklāšanas koncertā 5. decembrī plkst. 19.00 Aurēlija klausītājiem piedāvās J. S. Baha kontrapunktu no „Fūgas mākslas”, kas kā Baha polifonā skaņu raksta augstākais sasniegums Latvijas koncertzālēs skan ļoti reti; Bēthovena 18. sonāti un trīs Šūberta skaņdarbus klavierēm.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav