Parīzes tirgus laukums Berga bazārā

Parīzes tirgus laukums Berga bazārā
EPA/LETA
20-11-2013 A+ A-
Francijas garšas nedēļas laikā, kas Rīgā norisinās no 20. līdz 27. novembrim, sestdien, 23. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Berga bazāra apmeklētājiem būs iespēja paviesoties iemīļotajā zemnieku tirdziņā, kas šoreiz būs pārvērties par nelielu Parīzes tirgus laukumu – kafejnīcu – viesistabu.

Franču klasiskās un akordeona mūzikas pavadījumā būs gan iespēja iegādāties jau iecienītos produktus no Latvijas laukiem, gan ļauties vairāku pavāru un tirgotāju sarūpēto franču gardumu vilinājumam.

Vēlo brokastu jeb „branču” meistars „Chez Marcel” apmeklētājus lutinās ar īstām franču plānajām pankūkām ar dažādiem pildījumiem, apetīti rosinošo uzkoda kišu (quiche), bet šefpavārs Kārlis Celms tirgus dienā piedāvās īpašu ēdienkarti, kas balstīta uz ideju – franču ēdieni no Latvijai raksturīgiem produktiem.

Saldā ēdiena kārotājus sagaida grūta izvēle – sekot trauslo mandeļu cepumiņu macaroons vilinājumam „Anna Panna” stendā, īstu eklēru kārdinājumam vai šokolādes trifeļu bagātīgajai garšai.

Francijas garšas nedēļai veltītajā tirdziņā Berga bazāra vīnu veikals „Ervin&Filles” omulīgā atmosfērā  aicinās degustēt Burgundijas vīndares Klotildes Davennas (Clotilde Davenne) vīnus, bet gardēžu iemīļotā „Gourmet Studio” piedāvātie karstie dzērieni ar armanjaku sasildīs un uzmundrinās nosalušos.

Francijas Institūta un aģentūras „UbiFrance” stendā būs iespējams iepazīties ar šo organizāciju darbību Latvijā, dzirdēt stāstus par to, kādi patiesībā ir franči un cik patiesi vai maldīgi ir mūsu stereotipi par Francijas iedzīvotājiem. Francijas Institūta valodu studenti franču viesmīlības garā sola dažādas pašu gatavotas uzkodas un našķus, bet ielu mākslinieks iemūžinās apmeklētāju sejas nelielās karikatūrās.

Tirgus laikā būs pieejams recepšu apmaiņas punkts – franču ēdienu mīļotāji ir aicināti Berga bazārā ierasties ar savām iecienītajām receptēm, atstāt tās pie šim nolūkam paredzētas tāfeles, pretī iegūstot kādu citu – vēl neizmēģinātu recepti!

Francijas garšas nedēļa ir Rīgas un Francijas pilsētas Bordo sadraudzības 20. gadadienai veltīts pasākumu kopums ar mērķi izcelt franču ēdienu un vīnu bagātību! Nedēļas laikā dažādās Rīgas vietās būs iespēja apmeklēt franču kultūras un gastronomijas lekcijas, pasākumus, kā arī izbaudīt īpašus gastronomiskos piedāvājumus labākajos Rīgas restorānos.

0 komentāri

Komentāru nav