„Nine Inch Nails” ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies Rīgā

„Nine Inch Nails” ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies Rīgā
Publicitātes foto . „Nine Inch Nails”
21-11-2013 A+ A-
2014. gada 6. maijā „Arēnā Rīga” savu Eiropas tūri ar grandiozu koncertšovu uzsāks industriālās mūzikas pionieri „Nine Inch Nails”, pavēstīja „Positivus Music SA” vadītāja Linda Igolniece.

„Nine Inch Nails” (NIN) uz Latviju brauc ar vienu no pasaules iespaidīgākajiem mūzikas šoviem, kas noformēts hipermodernā, tehnokrātiskā stilā. Grupa, ko izveidojis tās vienīgais oficiālais dalībnieks Trents Reznors (Trent Reznor), pēc piecu gadu klusēšanas pauzes šogad izdeva kritiķu augsti vērtēto albumu „Hesitation Marks”. Mūzikas izdevumi to nodēvēja par „Trenta Reznora vissvarīgāko māksliniecisko pieteikumu kopš 90. gadiem” un „vienu no Reznora labākajiem” veikumiem. Leģendārais režisors Deivids Linčs, ar kuru Trents sāka sadarbību, uzrakstot mūziku filmai „Ceļš uz nekurieni”, ir režisējis videoklipu NIN albuma tituldziesmai „Came Back Haunted”.

NIN debitēja 1989. gadā ar singlu „Down In It”, nākamo divdesmit gadu laikā uzkrājot iespaidīgu hitu kolekciju, sākot no „Head Like a Hole,” „Closer” un „Hurt” (kuru īsi pirms nāves ierakstīja arī Džonijs Kešs (Johnny Cash)), līdz pat „The Hand That Feeds,” „Only,”, „Survivalism”, kā arī daudziem citiem skaņdarbiem. NIN albumi, tostarp platīna statusu ieguvušais „Pretty Hate Machine” (1989), „Broken” (1992), „The Downward Spiral” (1994) un „With Teeth” (2005) ir revolucionalizējuši digitālo ierakstu veidošanu.

Grupas darbības laikā NIN ieguvuši „Grammy” apbalvojumus par kompozīcijām „Wish” un „Happiness in Slavery”, kā arī pārdevuši vairāk nekā 30 miljonus albumu visā pasaulē. Trents ar savu izpratni par „noise” un „drone” un elektroniskās skaņas vietu mūzikā kopumā ir palīdzējis Merilinam Mensonam tikt pie sava unikālā skanējuma, kā arī ir ietekmējis grupas „Filter” daiļradi, jo tās vokālists Ričards Patriks pirms tam bija NIN tūres ģitārists. Ilgstoši darbojoties filmu mūzikas jomā, Reznors kopā ar Atiku Rosu (Atticus Ross) ieguvis „Oskara” balvas par mūziku tādām lielbudžeta filmām kā „Sociālais tīkls” un „Meitene ar pūķa tetovējumu”.

NIN šogad koncertos jau izcēlušies ar īpaši efektīgu skatuves un gaismu šovu, kas tiks demonstrēts arī Rīgā. Visu grupas koncertu šā gada festivālā „Lollapalooza” vari noskatīties zemāk.

NIN iesildītāji Rīgā būs amerikāņu darkwave/synthpop grupa „Cold Cave”.

Koncerta biļetes būs nopērkamas no 25. novembra plkst. 17.00 www.nin.com un no 29. novembra plkst. 9.00 „Biļešu servisa” kasēs un interneta vietnē. Stāvvietu biļetes cena – Ls 24,95 (35,50 eiro). Sēdvietas no Ls 28,81 līdz Ls 37,25 (41–53 eiro).

0 komentāri

Komentāru nav