Sergejs Djomins atkal gūst atzinību „Saatchi” galerijas konkursā

Sergejs Djomins atkal gūst atzinību „Saatchi” galerijas konkursā
F64 . Gleznotājs Sergejs Djomins
21-11-2013 A+ A-
Latvijas gleznotājs Sergejs Djomins guvis vēl vienu atzinību slavenās „Saatchi” galerijas Londonā „online” platformas konkursā, kurā 4000 mākslinieku konkurencē ar savu gleznu „Zilais pērtiķis” izcīnījis vietu pasaules vadošo mūsdienu mākslinieku desmitniekā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē mākslinieka pārstāvji.

„Trīskārša atzinība šajā ārkārtīgi prestižajā konkursā ir tikpat reta veiksme kā iespēja loterijā laimēt miljonu. Taču mākslinieka dvēselei pasaules līmeņa žūrijas novērtējums ir vēl daudz būtiskāks par laimestu loterijā, jo pie šā darba esmu ieguldījis daudz,” teic gleznotājs.

Pirmoreiz Sergejs Djomins uzvarēja „Saatchi” „online” konkursā 2009. gadā ar gleznu „Boris&Gleb”, kļūstot par pirmo mākslinieku Latvijā, kam izdevies uzvarēt šajā prestižajā balsojumā.

„Savā ziņā tas ir otas meistaru olimpiādes līmenis, jo konkursantu sniegums ir spēcīgs,” pauž S. Djomins. Glezna „Zilais pērtiķis” no 5. līdz 20. decembrim tiks izstādīta galerijā „Griffin”, Londonā, bet šobrīd tā aplūkojama Rīgā, galerijā „Happy Art Museum” („Galleria Riga”, Dzirnavu iela 67, 5. stāvā), kas, kā akcentē S. Djomins, ir viena no nedaudzajām galerijām Latvijā, kas uzdrošinās izstādīt tik nekomerciāla rokraksta darbus.

Gleznā attēlotais pērtiķis nav tikai dzīvnieks. Darbs ir no mākslinieka sērijas „Ja nebūtu evolūcijas…”. Par iedvesmu anturāžai (fons, apģērbs, atribūti) kalpoja Sv. Nikolaja (brīnumdara, šeit zili brīnumi – makakas seja un ķepas) ikona, bet nekādas citas saistības ar reliģiju mākslinieks neiesaka meklēt.

 

„Zilais pērtiķis” ir eļļas gleznojums uz audekla, izmērs 128x93 cm. Zoomorfais tēls atveidots polihromā gleznojumā, ar statisko kompozīciju panākta augsta dekorativitāte.

„Ikonas iedvesmo ar kolorītu, ritmu, un vairāk par dekoratīvismu no ikonām nekas netiek palienēts, to nu vēlreiz atkārtoju tiem, kurus tas aizskar.

Tātad ikona kā iedvesmas materiāls, makaka – no sevis, zilā krāsa tāpēc, ka tādējādi veidojas skaists krāsu salikums,” stāsta mākslinieks.

Viņš atgādina, ka ķelti, ko tūkstošgades mijā labi atainoja filmā „Drošsirdis” (rež. M. Gibsons), krāsoja zilas sejas, dodoties kaujā pret romiešiem un angļiem.

„Manas gleznas varonis ir gatavs kaujai arī 21. gadsimtā, kad uzbrucējs var uzglūnēt ne tikai aiz tumšas ielas stūra, bet arī virtuālajā telpā,” saka mākslinieks, kurš pats studējis vēsturi.

Sergeja Djomina darbi atrodas privātkolekcijās visā pasaulē. „Tas, ka šim darbam jau bija pircējs, pirms paguvu „pielikt” punktu gleznai, ir gan kompliments manai daiļradei, gan mokas vienlaikus, jo grūtākais māksliniekam ir tiražēties, tāpēc tas ir turpinājums sērijai,” turpina S. Djomins.

Mākslinieks vienlaikus strādā arī pie vairākiem citiem tematiskajiem darbiem: „Think Green!”, „Wash Your Hand before a War!”, kā pats saka –  atslodzei, top arī klusās dabas un ainavas.

Mākslinieka darbi no 14. novembra līdz 5. decembrim izstādīti arī Brigē, Beļģijā. Galerijā „D.E.V.E.” kopā ar citiem māksliniekiem no Latvijas galerijas „Happy Art Museum” izbraukuma izstādē.

Sergejs Djomins dzimis 1974. gadā, 1995. gadā ir pabeidzis LU, Vēstures un filozofijas fakultāti, kā gleznotājs uzsāka darbību 2001. gadā (pabeidzot Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedru), pašā daiļrades sākumā parādot sevi kā spilgtu personību ar savu skatījumu un izteiktu glezniecisko rokrakstu, tematiku un spēcīgu kolorītu.

Piedalījies daudzās grupu izstādēs Latvijā un pasaulē (tostarp Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rīkotajā izstādē „Negantnieki”), starptautiskos un Latvijas (piem., „Rudens 2001”, laureāts, dalība ar slaveno gleznu „Boris&Gleb”) konkursos, kā arī rīkojis personālizstādes. Ir vairāku ārzemju un pašmāju galeriju mākslinieku sarakstā („Art&Escape”, Lielbritānijā; „19 Karen”, Austrālijā; „Slazds”, Latvijā; „Happy Art Museum”, Latvijā; „Foundation Of Artists’ Interiorists’ Union”, Latvijā un citās).

Vairāk par mākslinieku lasi „Saatchi online”!

 

0 komentāri

Komentāru nav